Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Vilniuje vyko EJTN organizuojamo „Themis“ konkurso pusfinalis

Vilniuje vyko EJTN organizuojamo „Themis“ konkurso pusfinalis
2022.05.27

Gegužės 25-27 dienomis Vilniuje vyko EJTN organizuojamo „Themis“ konkurso pusfinalis, kurio tikslas – keistis nuomonėmis ir kurti naujus požiūrius į temas, susijusias su tarptautiniu civiliniu ir kriminaliniu bendradarbiavimu, žmogaus teisėmis ir teismų deontologija. 

Konkursas yra sudarytas iš keturių pusfinalių, vykstančių skirtingose valstybėse. Kiekvienas pusfinalis turėjo tris etapus: rašto darbo aktualia tema pateikimas, pristatymas žodžiu ir diskusija su vertinimo komisija. Žiuri narės Ilse Couwenberg (BE), Borianna Musseva (BG) ir Inesa Fausch (LT) įvertino darbų kokybę ir originalumą, dalyvių kritinį mąstymą ir ateities sprendimų numatymą, nuorodų į atitinkamą teismų praktiką tikslumą, taip pat bendravimo įgūdžius ir nuoseklumą.

Lietuvoje vykusiame pusfinalyje dalyvavo ir savo rašto darbus pristatė jaunieji teisininkai iš 5 Europos šalių – Prancūzijos, Serbijos, Čekijos, Vokietijos ir Portugalijos (2 komandos). Šiame pusfinalyje pirmąją vietą užtikrintai laimėjo Prancūzijos komanda. Antrąją vietą laimėjo čekai, kurie taip pat vyks į Prancūzijoje vyksintį Didįjį turą (Grand Final). Trečiąja vieta džiaugėsi Vokietijos komanda.  

Konsurso atidarymo dieną Nacionalinės teismų administracijos direktorė Natalija Kaminskienė pasveikino į Vilnių susirinkusias komandas, o direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevičius renginio dalyvius plačiau supažindino su Lietuvos teisinės sistemos ypatybėmis.


Nacionalinės teismų adminstracijos direktorės Natalijos Kaminskienės sveikinimo kalba


Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevičiaus pranešimas


Konkurso vertinimo komisijos narės Ilse Couwenberg (BE), Borianna Musseva (BG) ir Inesa Fausch (LT)


Laimėjusių komandų nariai su vertinimo komisija

 Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinės teismų administracijos
Komunikacijos skyrius
El. p. komunikacija@teismai.lt
Tel. nr. (8 5) 251 4120
www.teismai.lt 
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai