lt
En

Teismų sistemos naujienos

Pristatome pirmąjį šių metų TEISMAI.LT numerį, skirtą medicinos ir teisės sričių sąjungai aptarti

Pristatome pirmąjį šių metų TEISMAI.LT numerį, skirtą medicinos ir teisės sričių sąjungai aptarti
2020.05.14

Svarstydami apie šiandien ypač aktualius dalykus, radome daug diskusinių klausimų: garsiosios medikų bylos (gyvybės gelbėjimas, profesinės pareigos atlikimas, neatsargumas ar klaidos? Bausti negalima pasigailėti: kur dedame kablelį?), žalos atlyginimas, teisinis reguliavimas... Žvelgdami į šiandienos kontekstą, supratome, kaip svarbu kalbėti apie medicinos teisę.

Vieni pašnekovai sako, kad savaime suprantama, jog medikai, kaip ir kitų profesijų atstovai, turėtų būti lygūs prieš įstatymą, įskaitant ir baudžiamąjį. Kiti – kad medikai atlieka profesinę pareigą, pasitelkę žinias ir patirtį, ir negali nuspėti, kokia bus paciento organizmo reakcija, todėl jų kaltės įrodinėti nevalia.

Apie medikų baudžiamąją atsakomybę pakalbinome ne tik garsųjį gydytoją prof. dr. Vytautą Kasiulevičių, bet ir advokatą, prokurorą, teisėją (15 p.). Jų nuomonės skirtingos, bet juk iš diskusijos gimsta tiesa.

O apie naująjį žalos atlyginimo modelį išsamiai diskutuoja VU doktorantė Monika Morkūnaitė ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėja Jūratė Varanauskaitė (18 p.).

Nepamiršome ir šiuo metu vis populiarėjančios mediacijos, kuri taikoma sprendžiant ir sveikatos srities ginčus. Advokatas, mediatorius Egidijus Langys teigia, kad mediacijos įstatymas galėtų tapti puikia priemone, užtikrinančia mediacijos privalomumą ginčuose tarp pacientų ir gydytojų ar sveikatos priežiūros specialistų (21 p.).

Savo aštrias įžvalgas pateikė aktyvus teisininkas Šarūnas Narbutas, ginantis ir medikų, ir pacientų teises. Jis drąsiai teigia, kad sveikatos teisėje daug teisinio reguliavimo kolizijų, ir pateikia įvairių sprendimo būdų (3 p.).

Kitas svarbus aspektas – išmaniųjų technologijų pritaikymas sveikatos teisėje. Apie tai žurnale kalba MRU doktorantas Bernardas Mindaugas Verbickas, supažindindamas su naujausių technologijų srities probleminiais aspektais teisėkūros ir teisės taikymo procese (6 p.).

Žurnale siekiame suteikti optimizmo, atrasti tiesą, gimstančią naujose diskusijose. Čia pakalbintas psichologijos guru dr. Gintaras Chomentauskas sako, kad reikia leisti sau jaustis gerai, mažiau užsiimti saviplaka (9 p.).

Paskutiniuosiuose žurnalo puslapiuose apygardų teismų pirmininkai dalijasi mintimis, kaip rasti laiko kultūriniams dalykams puoselėti ir kaip svarbu skirti laiko sau šiame ypač sunkaus darbo ir laikmečio chaose.

O buvęs LAT teisėjas Vytautas Masiokas, šiltai pasidalijęs darbinėmis ir gyvenimo įžvalgomis (12 p.), išsako paprasčiausią ir šiandien reikalingiausią tiesą: svarbiausia, būkite sveiki!

Taigi, viliamės, kad žurnalas Jums bus įdomus ir linkime malonaus skaitymo!

Žurnalo el. versiją skaityti galite ČIA.

Įvykių ir renginių kalendorius

Lapkritis 2020
P A T K P Š S
26 27 28 29 30

2020.10.30  |  10:00

31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27

2020.11.27  |  10:00

28 29
30 1 2 3 4 5 6

Naujienų prenumerata

Sekite mus