Skip to content
logo
lt
En

Pagrindinių teisių ir duomenų apsauga ES teisėje

Projektą įgyvendina EIPA Liuksemburgas – Europos teisėjų ir advokatų centras (ECJL), bendradarbiaudamas su KSSIP – Krajowa Szkola Sadownictwa I Prokuratury Lenkijoje, NCA – Nacionaline teismų administracija Lietuvoje, CGAE – Consejo General De La Abogacia Espanola Ispanijoje ir NRA – Naczelna Rada Adwokacka Lenkijoje.

Europos Sąjungos laisvės, saugumo ir teisingumo erdvė yra pagrįsta abipusio pasitikėjimo ir abipusio pripažinimo principais, sukurta visapusiškai gerbiant pagrindines teises ir teisinės valstybės principus, kurie yra Europos Sąjungos pamatinės vertybės. Europos Sąjungos (ES) valstybių narių pareiga ir atsakomybė yra užtikrinti pagrindinių teisių laikymąsi veikiant pagal ES teisę, juo labiau – administruojant civilinius ir baudžiamuosius procesus, susijusius su ES teisminio bendradarbiavimo priemonių taikymu. Tvirtas įsipareigojimas laikytis teisėmis pagrįsto požiūrio taip pat užtikrina, kad teisinės valstybės klausimai, kurie gali iškilti bendradarbiaujant tarp valstybių, dažniausiai kylantys dėl sulaikymo sąlygų ir teismų nepriklausomumo tam tikrose ES valstybėse narėse, būtų tinkamai sprendžiami išsaugant pagrindines ES vertybes.

Bendras projekto tikslas – prisidėti prie veiksmingo ir nuoseklaus ES teisės taikymo, ypač abipusio pripažinimo priemonių įgyvendinimo teisminio bendradarbiavimo srityje, gerinant teisingą ir nuoseklų pagrindinių teisių aplinkos ES supratimą. Laisvės, saugumo ir teisingumo erdvė. Projektu siekiama šio tikslo: plėtojama tvari mokymo praktika, atitinkanti teisingumo specialistų poreikius visoje ES, organizuojami praktiniai mokymai apie ES pagrindinių teisių chartijos ir Bendrųjų teisės aktų taikymo sritį, taip pat duomenų apsaugos reglamentą.

Išsamiau apie projektą ČIA.

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Rugpjūtis 2022
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26

2022.08.26  |  10:00

27 28
29 30 31 1 2 3 4

Sekite mus