Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

S. Kaseliauskienė liko nuteista už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą ir didelės vertės svetimo turto pasisavinimą

2022.05.27

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė nutartį baudžiamojoje byloje pagal nuteistosios Stefanijos Kaseliauskienės gynėjo apeliacinį skundą dėl Šiaulių apygardos teismo 2021 m. gruodžio 13 d. nuosprendžio, kuriuo S. Kaseliauskienė buvo nuteista už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą ir didelės vertės svetimo turto pasisavinimą.

Teisėjų kolegija pripažino, kad pirmosios instancijos teismas priėmė teisingą, bylos duomenimis pagrįstą sprendimą, pripažindamas S. Kaseliauskienę kalta dėl didelės vertės – 140 409,78 Eur – turto pasisavinimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Teisėjų kolegijos vertinimu, S. Kaseliauskienė, kaip teisinė ir faktinė įmonės UAB „S. K. paslaugos“ vadovė, su įmonės turtu elgėsi kaip su nuosavu ir veikė sąmoningai neužtikrindama tinkamo buhalterinės apskaitos tvarkymo, o pagal byloje apklaustų liudytojų parodymus – savo neteisėtus veiksmus ir pavedimus įmonės buhalterinę apskaitą tvarkiusioms darbuotojoms grindė manipuliacijomis apie galimybes išvengti mokesčių inspekcijos pareigūnų patikrinimų dėl jos sūnaus eitų pareigų Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Visgi apeliacinės instancijos teismas nustatė, kad byloje pasitvirtino ne visos pirmosios instancijos teismo nuosprendyje išdėstytos teismo išvados dėl S. Kaseliauskienės neteisėtų veiksmų apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą, todėl su nepasitvirtinusiomis išvadomis susijusios faktinės aplinkybės dėl atskirų jos veiksmų Apeliacinio teismo nutartimi pašalintos iš skundžiamo nuosprendžio aprašomosios dalies. Tai nepakeitė apeliacine tvarka apskųsto nuosprendžio esmės – S. Kaseliauskienei liko galioti apygardos teismo nuosprendžiu paskirta 3 metų ir 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė, atidedant jos vykdymą 2 metams, taip pat pareiga atlyginti civiliniam ieškovui priteistą 140 409,78 Eur žalą.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-179-1020/2022 įsigalioja jos priėmimo dieną, tačiau kasacine tvarka per tris mėnesius gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel.  (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477
El. p. venta.valcackiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt
Sekite mus www.facebook.com/Lietuvos-apeliacinis-teismas
www.facebook.com/LietuvosTeismai