Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teisėjas Evaldas Pašilis nenagrinės už prekybą poveikiu nuteisto advokato Aivaro Surblio bylos

2022.06.15

Šiandien Lietuvos apeliacinis teismas tenkino prokuroro ir už prekybą poveikiu nuteisto advokato Aivaro Surblio gynėjo prašymą nušalinti teisėją Evaldą Pašilį nuo apeliacine tvarka nagrinėjamos už prekybą poveikiu nuteisto advokato Aivaro Surblio baudžiamosios bylos, tačiau atmetė prokuroro prašymą nušalinti teisėjas Jolantą Čepukėnienę ir Virginiją Liudvinavičienę.

Prokuroras A. Kazakovas pirmame teismo posėdyje pareiškė nušalinimą visiems kolegijos teisėjams, motyvuodamas tuo, kad teisėjos J. Čepukėnienė ir V. Liudvinavičienė šioje byloje ikiteisminio tyrimo stadijoje atliko procesinius veiksmus bei nagrinėjo skundus kitoje byloje, iš kurios išskirta pastaroji byla, o teisėjas E. Pašilis tiriant bylą ėjo generalinio prokuroro pareigas ir kontroliavo ikiteisminį tyrimą atliekančių prokurorų darbą. Nuteistojo A. Surblio gynėjas pritarė kolegijos pirmininko teisėjo E. Pašilio nušalinimui, tačiau nepalaikė nušalinimo teisėjoms J. Čepukėnienei ir V. Liudvinavičienei.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad nėra pagrindo nušalinti teisėjas J. Čepukėnienę ir V. Liudvinavičienę, nes teisėjos šioje baudžiamojoje byloje neatliko jokių procesinių veiksmų, kardomųjų priemonių pagrįstumo ir kitus procesinius klausimus sprendė kitoje (išskirtoje) byloje ir šių bylų proceso dalyviai tarpusavyje nėra susiję.

„Teisėjas E. Pašilis nuo 2015 m. gruodžio 29 d. iki 2020 m. gruodžio 29 d. ėjo generalinio prokuroro pareigas ir aptariamoje baudžiamojoje byloje atliko procesinius veiksmus, trims prokurorams suteikė specialaus prokuroro statusą, dalyvavo viešose diskusijose bei informacinėse laidose apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, todėl jis nušalinamas nuo A. Surblio bylos nagrinėjimo“, – konstatavo teisėjų kolegija.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-265-627/2022 įsigalioja jos priėmimo dieną ir yra neskundžiama.   

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477
El. p. venta.valcackiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt
Sekite mus Facebook'e Lietuvos apeliacinis teismas ir Lietuvos teismai