lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjų tarybos pirmininkas: „Visos Pasvalio teismo bylos, kuriose nustatyti procesiniai pažeidimai, bus peržiūrėtos ir išnagrinėtos“

2015.01.28

Šiandien Nacionalinėje teismų administracijoje vykusioje spaudos konferencijoje Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas komentavo Prezidentės kreipimąsi į Teisėjų tarybą dėl Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjų Dalios Stankevičiūtės ir Vitalijaus Šidagio atleidimo iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą.

„Visos teismų sistemos ir Teisėjų tarybos vardu apgailestauju dėl susidariusios situacijos Pasvalio rajono apylinkės teisme, kuriame nustatėme šiurkščius teisėjų veiklos pažeidimus, nagrinėjant bylas. Norime užtikrinti, kad visos bylos, kuriose nustatyti procesiniai pažeidimai, bus peržiūrėtos ir išnagrinėtos. Stengsimės, kad tai būtų padaryta kiek įmanoma greičiau“, – komentuodamas situaciją teigė Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas.

D. Stankevičiūtės ir V. Šidagio aplaidus teisėjo pareigų vykdymas Pasvalio rajono apylinkės teisme buvo nustatytas Panevėžio apygardos teismui atlikus patikrinimą. „Nustatęs minėtus pažeidimus, Panevėžio apygardos teismo pirmininkas Artūras Ridikas visą informaciją perdavė teisėjų savivaldos institucijoms“, – pažymėjo Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas.

Ar pritarti Prezidentės siūlymui iš pareigų atleisti teisėjus Teisėjų taryba spręs jau šį penktadienį vyksiančiame posėdyje, išklausiusi teisėjų paaiškinimus ir įvertinusi visą turimą medžiagą.

Teisėjų tarybos  posėdis vyks sausio 30 d. 10.00 val. Nacionalinėje teismų administracijoje.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus