Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisininkų bendruomenė diskutuos forume „Nepriklausomumas, kaip teisingumo vykdymo būtinoji sąlyga“

Teisininkų bendruomenė diskutuos forume „Nepriklausomumas, kaip teisingumo vykdymo būtinoji sąlyga“
2022.11.23

Gruodžio 2 d., (penktadienį), 9.30 val. Seimo Konferencijų salėje organizuojamas bendras Lietuvos teismų, prokuratūros bei advokatūros forumas tema „Nepriklausomumas, kaip teisingumo vykdymo būtinoji sąlyga“.

Pirmą kartą teisininkų bendruomenė – teisėjai, advokatai, prokurorai diskutuos apie jų profesijų nepriklausomumą, bendrą Lietuvos teisinės sistemos problematiką bei svarstys, kaip išlaikyti stiprias šių teisininkų profesionalų bendruomenes, nepriklausomas teismų sistemos grandis bei apskritai pasitikėjimą Lietuvos teisine sistema.

Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė pabrėžia, kad dar vienas itin svarbus aspektas yra trijų teisingumą vykdančių ir padedančių jį įgyvendinti grandžių tarpusavio profesinis bendravimas.

„Kiekviena šių teisinių profesijų – teisėjai, prokurorai, advokatai turi savo etikos kodeksus, tačiau nėra formalizuotų tarpusavio bendravimo etikos taisyklių. Norisi, kartu diskutuojant su advokatais ir prokurorais, išgryninti, kokiais bendraisiais principais turėtų būti grindžiami teisėjų, prokurorų ir advokatų tarpusavio santykiai. Radus bendrą sutarimą dėl nediskriminuojančio ir vienodo tarpusavio profesinio bendravimo, būtų palengvinami bendrai visi teisminiai procesai ir neabejotinai skaidrintų ir didintų pasitikėjimą sistema tiek tarpusavyje, tiek ir visuomenėje“, – teigia S. Rudėnaitė.

Forumą organizuoja Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, Lietuvos teismai, Generalinė prokuratūra, Lietuvos advokatūra ir Lietuvos teisininkų draugija; forumo partneriai: Vilniaus universiteto Teisės fakultetas ir Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla.

Forumas bus tiesiogiai transliuojamas per televizijos programą „Seimas − tiesiogiai“ bei Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Programa:

Parengta pagal www.lrs.lt informaciją. 

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus