lt
En

DIENA SU TEISĖJU 2018

Finalinis projekto DIENA SU TEISĖJU 2018 renginys!

GRUODŽIO 13 D. 15.00 val. atvyk į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką ir dalyvauk finaliniame projekto DIENA SU TEISĖJŲ 2018 renginyje, organizuojamame minint Lietuvos teismų įsteigimo dieną! 

***

Ar žinai, kokia yra teisėjo darbo diena? Kiek laiko teisėjas praleidžia prie kompiuterio rašydamas sprendimus, o kiek – teismo posėdžių salėje? Arba kokie klausimai su kolegomis gvildenami teisėjų pasitarimų kambariuose?

Minėdami Lietuvos teismų šimtmetį šalies teismai ir studentus kviečia tapti istorijos dalimi, skelbdami projekto „Diena su teisėju 2018“ pradžią! Jubiliejiniame, jau penktus metus   žyminčiame projekte, teisės ir žurnalistikos studentai turės išskirtinę galimybę susipažinti su teisėjo profesija, iš arti pamatyti, teismo darbo virtuvę. Susidomėjai? Nedvejok!

Lietuvos teismai drauge su didžiausiais šalies universitetais – Vilniaus universitetu, Mykolo Romerio universitetu, Vytauto Didžiojo universitetu – teisės ir žurnalistikos studentus kviečia dalyvauti organizuojamame projekte „Diena su teisėju 2018“  ir laimėti galimybę dieną praleisti teisme su geriausiais šalies teisėjais ir teismų pirmininkais – PAMATYK ŠIŲ PROFESIONALŲ DARBO VIRTUVĘ IŠ ARTI!

DIENA SU TEISĖJU 2018

PROJEKTO EIGA

  • IKI LAPKRIČIO 12 D. norėdamas dalyvauti projekte pats arba su draugu (vienoje komandoje – daugiausiai du asmenys) užpildyk bendrą motyvacinio laiško formą ir siųsk adresu dienasuteiseju@teismai.lt.
  • LAPKRIČIO 15 D. tikrink elektroninio pašo dėžutę – sužinosi, ar esi atrinktas dalyvauti projekte.
    Projekte dalyvauti atrinktų studentų sąrašas
  • IKI GRUODŽIO 7 D. suderintu laiku savo pasirinktame teisme praleisi „Dieną su teisėju“!
  • IKI GRUODŽIO 10 D. parenk trumpą (2 – 3 min.) pasirinkto formato (fotografijos, vaizdo arba kitokią prezentaciją) pristatymą tema „LIETUVOS TEISMAMS –100!“.
    Nepamiršk – šiame pristatyme turėtų būti užfiksuotas ir istorijos motyvas. Pasižiūrėk kūrybiškai – gal nuspręsi pristatyti 100-mečio teisėją ar bylą, o gal teismas, kuriame lankaisi, turi įdomią istoriją ar architektūrą, o gal visgi tavo mintyse sukasi vaizdas, kaip teisingumas atrodys po 100 metų – viskas įmanoma!
  • GRUODŽIO 13 D. 15 val. atvyk į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką – iškilmingame Lietuvos teismų dienos minėjimo renginyje bus apdovanoti geriausių darbų autoriai!

Daugiau informacijos apie projektą teiraukis tel. (8 5) 251 4120 arba el. paštu dienasuteiseju@teismai.lt

 


APIE PROJEKTĄ

Apie teismus nuolat rašoma ir kalbama, tačiau apie tai, kaip darbas juose vyksta iš tiesų, kokie žmonės yra teisėjai ir kuo jie gyvena, žino ne daug kas. 2014 m. Nacionalinė teismų administracija ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetas inicijavo edukacinį projektą „Diena su teisėju“, kuriuo siekiama gabiems ir motyvuotiems teisės studijų krypties studentams parodyti, kokia iš tiesų yra teisėjo profesija, kaip atrodo įprasta teisėjo darbo diena, su kokiais iššūkiais kasdien susiduria teisėjai ir ką reiškia pareiga vykdyti teisingumą bei priimti sprendimus, lemiančius žmonių likimus.

Projekto dalyviams suteikiama galimybė patiems asmeniškai, pasirinkus juos dominantį teismą bei teisės kryptį, pabendrauti su geriausiais šalies teisėjais ir teismų pirmininkais. Teisėjai specialiai šiam projektui paskiria vieną savo darbo dieną ir nuo ryto iki vakaro bendrauja su studentais, dalinasi savo sukaupta patirtimi, atsakinėja į jų klausimus, išsamiai supažindina su savo vykdomomis funkcijomis, pareigomis ir teisėmis. Teisės studentai turi galimybę aiškiau suvokti, kokioje teisės srityje jie nori specializuotis, susipažinti su praktikos ir karjeros galimybėmis teismų sistemoje.

2014 m. projekto metu buvo gauta daugiau nei 100 studentų motyvacinių laiškų, dalyvauti projekte atrinkta 19 Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentų, kurie lankėsi 7 šalies teismuose. 
2015 m. projekto partneriais tapo Mykolo Romerio universitetas bei Vytauto Didžiojo universitetas. Atrinkti 32 projekto dalyviai, kurie lankosi 17-oje šalies teismų.
2016 m. siekiant skatinti dialogą tarp žurnalistų ir teisininkų, prie projekto prisijungė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas bei Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedra, ruošiantys žurnalistus. Iš viso šiais metais teismų darbo virtuvę pažino 70 didžiųjų šalies universitetų teisės ir žurnalistikos studentų, kurie susipažins su daugiau nei 40 šalies teisėjų!

DIENA SU TEISĖJU 2018: PROJEKTO ATGARSIAI

DIENA SU TEISĖJU 2017: PROJEKTO ATGARSIAI

DIENA SU TEISĖJU 2016: 

Teismai skatina teisininkų ir žurnalistų dialogą“ (15min.lt)

Teisėjas studento akimis: ne profesija, o gyvenimo būdas, nematytas ir kino filmuose“ (15min.lt)

Teisėja Neringa Švedienė: mano darbas tapo gyvenimo būdu“ (15min.lt)

Teisėja apie „valstiečių“ remiamą tarėjų idėją: valstybė patirs didžiules sąnaudas“ (15min.lt)

Nesuvaidinta teisėjo kasdienybė kine: rimtas darbas ir humoras“ (15min.lt)

Diena su teisėju: teisėjo darbas iš arčiau“ (bernardinai.lt)

Pasibaigus projektui „Diena su teisėju“ apdovanoti ir keturi jaunųjų žurnalistų darbai“ (Universiteto žurnalistas)

A. Petkevičienė: teisėjas – tai ne profesija, tai gyvenimo būdas“ (15min.lt)

Teismo savanoriai: nuo studento iki pensininko“ (15min.lt)

Aurelijus Gutauskas: Teismai nėra kažkokia uždara kasta“ (15min.lt)


„Diena su teisėju 2015“:

Sujudimas 17-oje teismų: studentai stebės teisėjų darbą

Finaliniame „Diena su teisėju 2015“ renginyje – šiuolaikinio teisėjo paveikslo paieškos

Akimirkos iš finalinio projekto renginio


„Diena su teisėju 2014“:

Startuoja projektas „Diena su teisėju“ 

Akimirkos iš finalinio projekto renginio

DELFI straipsnis apie projektą

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus