Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas įpareigojo Birutę Vėsaitę paskelbti paneigimą dėl televizijos laidoje pasakyto teiginio

2014.01.24

2014 m. sausio 23 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Pauliaus Lukausko ieškinį atsakovei Birutei Vėsaitei dėl tikrovės neatitinkančios garbę ir orumą žeminančios informacijos paneigimo bei neturtinės žalos atlyginimo.

Teismas ieškinį patenkino iš dalies ir pripažino, kad  2013 m. gegužės 13 d. „Lietuvos  ryto“ televizijoje  skelbtoje  laidoje  „Lietuva  tiesiogiai“, kalbinant atsakovę B. Vėsaitę apie VšĮ „Versli Lietuva“ vadovo P. Lukausko pasitraukimo iš vadovo pareigų aplinkybes bei priežastis, B. Vėsaitės paskleistas teiginys, kad „mes matėme ir tam tikrą, sakyčiau, lėšų plovimo...lėšų plovimo tendencijas“, neatitinka tikrovės ir žemina ieškovo P. Lukausko garbę ir orumą.

Išanalizavęs paskelbto teksto visumą, jo kontekstą, sakinių konstrukciją, jų formuluotę, pavartotą išraiškos būdą ir minčių dėstymą, teismas konstatavo, jog B. Vėsaitė televizijos laidoje paskelbė naują faktą – žinią, t.y. duomenis apie ieškovą, kaip netinkamą VšĮ „Versli Lietuva“ vadovą. Atsakovė, nurodydama priežastį, o būtent – pinigų plovimą, dėl kurios ieškovas pasitraukė iš vadovo pareigų, įvardijo tai kaip konkretų įstatymo pažeidimą (pinigų plovimą). Teismas pažymėjo, kad asmeniui priskyrimas tokios konkrečios savybės kaip lėšų plovimas, kuri baudžiamojo įstatymo kvalifikuojama kaip nusikaltimas ir yra uždrausta, akivaizdžiai žemina asmens garbę ir orumą.

Išnagrinėjęs bylą, teismas nusprendė įpareigoti atsakovę B. Vėsaitę per 2 savaites nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo lėšomis be komentarų paskelbti paneigimą „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ arba artimiausiame dienraščio „Lietuvos rytas“ numeryje.

Ieškinį dalyje dėl 10000 Lt neturtinės žalos priteisimo teismas atmetė. Įvertinęs paskleistų žinių turinį, jų formuluotę, jos išraiškos formą, kuri nesukūrė itin stipraus neigiamo atspalvio, teismas padarė išvadą, kad paskleistų žinių paneigimas yra pakankama satisfakcija ieškovui, todėl neturtinės žalos P. Lukauskui nepriteisė.

Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Airinė Šerelytė
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene

Laisvės pr. 79A, Vilnius
tel. (8 5)  274 0379
mob. 8 646 12 149
el. p. airine.serelyte@teismas.lt
http://www.vat.lt/lt/vilniaus-miesto-apylinkes-teismas.html

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus