lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas įpareigojo savivaldybę patvirtinti vaikų su specialiaisiais poreikiais vežimo į mokyklą tvarką

2019.03.14

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) patenkino Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje prašymą ir įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybės tarybą iki rugsėjo 1 d. patvirtinti mokinių, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į mokyklą, vežimo į mokyklą ir atgal tvarką, nustatant joje ir pavėžėjimo atvejus. Šios tvarkos Savivaldybė iki šiol nėra patvirtinusi, nors Švietimo įstatymo nuostata, nustatanti pareigą tokią tvarką patvirtinti, įsigaliojo nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.

Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje kreipėsi į teismą, prašydamas įpareigoti Vilniaus miesto savivaldybės tarybą įgyvendinti Švietimo įstatymo 36 straipsnio 2 dalies nuostatas ir patvirtinti mokinių, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į mokyklą mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo ar bendrojo ugdymo programas (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje), vežimo į mokyklą ir atgal tvarką ir atvejus.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi šį ginčą, patvirtino, kad Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje reikalavimas, pateiktas Savivaldybės tarybai vykdyti nurodytas įstatymo nuostatas, buvo teisėtas. Vilniaus miesto savivaldybės taryba neįrodė, kad Savivaldybėje yra patvirtinta bendra mokinių, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių, pavėžėjimo į mokyklą ir atgal tvarka ir joje nustatyti pavėžėjimo atvejai. Taip pat byloje nustatyta, kad Vilniaus miesto savivaldybėje atliekami tam tikri darbai ir rengiama mokinių, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių, pavėžėjimo į mokyklą ir atgal tvarka, tačiau teismas pabrėžia, kad įstatymo nuostata, nustatanti pareigą tokią tvarką patvirtinti, įsigaliojo jau nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. Teismo nuomone, įstatymo reikalavimo nevykdymas negali trukti neribotai ir nepateisinamai ilgą laiką, todėl įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybės tarybą iki 2019 m. rugsėjo 1 d. tai įgyvendinti.

Sprendimas apeliacine tvarka per trisdešimt kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė
Vilniaus apygardos administracinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Tel. (8 5) 264 1270, mob. 8 69 816 692
el. paštas: sigita.baltaduone@teismas.lt
www.vaat.t

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus