Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas kaltu pripažino vyriškį, kuris melagingai pranešė apie nebūtą nusikaltimą ir pasikėsino sukčiauti

2014.01.21

Ukmergės rajono apylinkės teismas kaltu pripažino S. P., kuris policijai melagingai pranešė apie nebūtą nusikaltimą ir pasikėsino sukčiauti, norėdamas tokiu būdu išvengti mokėjimo pagal paskolos sutartį su viena iš greitųjų (vartojimo)  kreditų bendrove.

 S. P. buvo kaltinamas tuo, kad 2013 m. gegužės 17 d., Ukmergės rajono policijos komisariate, būdamas pasirašytinai įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą, melagingai pranešė dėl galimai padaryto nusikaltimo jo atžvilgiu. S. P. apklausų metu, teigė, jog Vilniuje, prie vieno iš prekybos centrų, jam paėmus paskolą romų tautybės vyriškis iš jo atėmė paimtą 1800 Lt paskolą, asmens tapatybės kortelę ir elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus. Dėl ko buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tačiau vėlesnėse apklausose S. P. prisipažino, kad pareiškime ir ankstesnių apklausų metu nurodė melagingas aplinkybes norėdamas tokiu būdu išvengti mokėjimo pagal paskolos sutartį su viena iš greitųjų (vartojimo)  kreditų bendrove.

 Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad R. B. pasiūlius, S.P. sutiko paimti paskolą. Nuvykęs į vieną iš prekybos centrų, S. P. perdavė savo elektroninės bankininkystės duomenis R. B., kad šis internetu paimtų paskolą, o šiam paėmus paskolą pats išgrynino greitosios (vartojimo) kreditų bendrovės į jo sąskaitą pervestus 1500 Lt. S.P. savo valia perdavė pinigus R. B. bei su juo sutarė, kad R. B. grąžins paskolą. Jam už šią paslaugą buvo sumokėta 100 Lt. Pradėjus gauti laiškus dėl įsiskolinimų, S. P. kreipėsi į policiją.

 Įvertinęs kaltinamojo duotus parodymus bei byloje surinktą ir ištirtą medžiagą, teismas konstatavo, kad S. P. tokiais savo veiksmais, norėdamas išvengti įsipareigojimų dėl įsiskolinimo, policijai melagingai pranešė apie nebūtą nusikaltimą ir pasikėsino sukčiauti.

Kadangi byla buvo išnagrinėta priimant baudžiamąjį įsakymą, kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo šio dokumento gavimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Informaciją pateikė:
Ukmergės rajono apylinkės teismo
Administracijos sekretorė
Donata Jusaitė (atstovė ryšiams su visuomene)
Tel. Nr.: 8-340-63857
El.p.: donata.jusaite@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus