lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas: Migracijos departamentas pagrįstai atsisakė suteikti pabėgėlio statusą Irako pabėgėlių šeimai

2016.04.06

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Irako piliečių skundą Migracijos departamentui dėl sprendimo atsisakyti suteikti jiems pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje panaikinimo ir įpareigojimo išnagrinėti jų prašymą iš naujo, nusprendė atmesti skundą kaip nepagrįstą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, priėjo išvadą, kad Migracijos departamentas pabėgėlių iš Irako prašymą išnagrinėjo vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teisės aktais, reglamentuojančiais prašymų suteikti prieglobstį nagrinėjimo tvarką. Sprendimas priimtas remiantis motyvuota Prieglobsčio reikalų skyriaus 2015-12-15 išvada, kurioje pateiktos visos faktinės bylos aplinkybės, taip pat nurodytas ir įstatymų nustatytas sprendimo pagrindas.

Kaip pažymi bylą išnagrinėjęs teisėjas Arūnas Kaminskas, byloje surinktų įrodymų visuma patvirtina, kad prieglobsčio prašytojai nepateikė pakankamai argumentų dėl individualaus persekiojimo, nukreipto tiesiogiai prieš juos ir jų nepilnamečius vaikus, dėl pavojaus Irake dėl 1951 m. Ženevos konvencijoje „Dėl pabėgėlių statuso“ išvardytų priežasčių bei dėl LR įstatyme dėl užsieniečių teisinės padėties apibrėžtų pabėgėlio statuso kriterijų, todėl Migracijos departamentas padarė pagrįstą išvadą, kad pareiškėjams ir jos nepilnamečiams vaikams suteikti pabėgėlio statusą pagal šio įstatymo 86 str. 1 dalį nėra teisinio pagrindo.

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
    
Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:                                           
Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė
Vilniaus apygardos administracinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 5) 264 1270, mob. 8 69 81 6692
el. paštas  baltaduone@vaateismas.lt
www.vaateismas.lt
 

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus