lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas nagrinėja Užutrakio gyventojų ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos ginčą

2014.11.24

Vilniaus apygardos administracinis teismas pradėjo nagrinėti Užutrakio gatvės gyventojų skundą Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijai dėl sprendimo, kuriuo buvo atsisakyta Direkcijai priklausančiame name registruoti viešąją įstaigą, panaikinimo.

Užutrakio gatvės (Trakų miestas) gyventojai R. D, G. D. ir L. D. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydami panaikinti kaip neteisėtą Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos 2014-02-18 sprendimą neleisti steigiamai bendruomenei „Užutrakis“ (Užutrakio g. 3-1, Trakų m.) registruoti viešosios įstaigos patalpose, kurios nuosavybės teise priklauso Direkcijai. Pasak pareiškėjų, šis sprendimas užkerta kelią gyventojams realizuoti savo teises įsteigti nevyriausybinę organizaciją, kuri gintų gyventojų teises, prisidėtų prie Užutrakio dvaro sodybos kultūrinio paveldo išsaugojimo ir puoselėjimo.

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija mano, kad pareiškėjų skundas nepagrįstas ir prašo teismo jį atmesti. Kaip teismui paaiškino direkcijos atstovai, pastatas Užutrakio g. 3 priklauso Lietuvos Respublikai, jis patikėjimo teise perduotas naudoti, valdyti ir disponuoti Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijai. Tarp Direkcijos ir pareiškėjo R. D. yra sudaryta nuomos sutartis tik šio gyventojo ir jo šeimos narių apgyvendinimui.  Tik tam šios patalpos ir gali būti naudojamos. Pagal galiojančius teisės aktus jokie juridiniai asmenys, nepriklausomai nuo jų juridinės formos, negali užsiiminėti savarankiška veikla patikėjimo teise valdomose patalpose.

Vilniaus apygardos administracinis teismas savo sprendimą šioje administracinėje byloje skelbs gruodžio 15 d.
   
Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:                                          
Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė
Vilniaus apygardos administracinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 5) 264 1270, mob. 8 69 81 6692
el. paštas  baltaduone@vaateismas.lt
www.vaateismas.lt