Skip to content
logo
lt
En

Teismų ekspozicija

Kviečiame moksleivius, studentus
ar kitus teismais bei jų istorija besidominčius lankytojus
į Nacionalinėje teismų administracijoje veikiančią
TEISMŲ EKSPOZICIJĄ!

Čia galima dalyvauti edukacinėje programoje, pažinti teismus, jų istoriją ir teisėjo profesiją ar tiesiog atvykti ir savo mokiniams ar studentams unikalioje tarpukario laikų teismo posėdžių salėje vesti pamoką ar skaityti paskaitą!


Kaip viskas vyksta?

 • Ekspozicijos lankytojai gali pasigaminti kaizerinės Vokietijos okupacijos laikų pasą su tikru savo piršto atspaudu;
 • sužino, kaip nuo senovės iki šių dienų siuvamos bylos, ir patys gali pabandyti jas siūti;
 • pamato daug unikalių įvairių išlikusių teismų istorijos eksponatų;
 • išgirsta įdomių teismų istorijos faktų;
 • susipažįsta su teisėju (norint pažinti teisėjo profesiją, pabendrauti su teisėju, apie tai reikia pranešti registruojantis į ekskursiją);
 • gali pasimatuoti teisėjo, prokuroro, advokato mantijas;
 • gali pasiskirstyti vaidmenimis ir pagal paruoštą scenarijų suvaidinti teismo posėdį, kurio eigą prižiūri teisėjas (norint inscenizuoti posėdį, apie tai reikia pranešti registruojantis į ekskursiją);
 • po teismo posėdžio inscenizacijos teisėjas pasakoja apie savo darbą, atsako į  klausimus. 

El. paštu komunikacija@teismai.lt arba telefonu (8 5) 251 4120 užsiregistravę lankytojai laukiami darbo valandomis adresu L. Sapiegos g. 15, Vilnius!

Faktai:

 • ekspozicijoje galima rasti įdomiausių eksponatų: nuo XIV a. menančių ginklų iki šiais laikais eilėmis surašytų prašymų teismui;
 • ekspoziciją kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį pristato jos įkūrėjas, kadenciją baigęs Šiaulių apygardos teismo teisėjas Alfredas Vilbikas;
 • ekspozicija veikia nuo 2014 m. spalio 31 d.;
 • Šiauliuose veikia vienintelis Lietuvoje Teismų istorijos muziejus.

________________________________________

Lankytojų atsiliepimai

Labai malonu mokiniams pristatyti teismo instituciją gyvai tikroje teismo salėje su tokia gausia kolekcija bei gražia teisinių dokumentų ekspozicija. Buvo labai įdomu. Moksleiviams tai irgi gera praktika. Teisėjas įdomiai papasakojo apie teismo procesą. Sėkmės ir pirmyn į priekį!

Paulius Kruopis, Vilniaus licėjaus mokytojas

 

Buvo labai įdomu, smagu, įdomiai papasakota, susipažinom su teismais, teismų tvarka. Ačiū Jums labai!!

Vilniaus Žirmūnų gimnazijos 1c klasės mokiniai

 

Ekskursija buvo nereali, man labai labai patiko ir vaikams taip pat! Ačiū dar kartą jums ir didžiausios sėkmės!

Simona Sagulinaitė, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokytoja

 

Ekskursijos Nacionalinėje teismų administracijoje metu susipažinome su teismų sistemos veikla, lankėmės teismų ekspozicijoje, kur galėjome daugiau sužinoti apie pačią teismų istoriją. Turėjome galimybę apžiūrėti ir įvertinti autentiškus teismų dokumentus, išlikusius senovinius įrodymus, pamatėme teisėjo darbo vietą ir išklausėme labai įdomią paskaitą apie tai, kaip kito teisėjų statusas ir jų darbo vietos skirtingais istoriniais laikotarpiais. Todėl šios ekskursijos metu pagilinome ne tik teisines, bet ir istorines žinias.

Agnė Gudaitė, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas

 

Labai patiko apsilankymas. Įdomios ekspozicijos, nušviečiančios, kaip atrodė teismų darbas senovėje ir kaip jis atrodo dabar. Didelį įspūdį paliko matyti tarpukario laikų teismo dokumentai. Įspūdinga senovinė posėdžių salė tarsi nukėlė mintyse daugelį metų atgal. Trumpai tariant – atėjau, pamačiau, išmokau, patiko!

Karolis Juškevičius, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas

 

Dėkoju už informatyvų Lietuvos teismų istorijos pristatymą. Maloniai nustebino, kad buvo galima lengvai įsivaizduoti, kaip teismo posėdis atrodė prieš daugybę metų!

Rūta Jankauskaitė, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas

 

Ekskursija buvo įdomi ir informatyvi. Ypatingai sudomino įvairūs autentiški teisės aktai ir teismų sprendimai iš tarpukario. Džiugu, kad atsiranda iniciatyvūs žmonės, renkantys autentiškus istorinius šaltinius apie teismų darbą ir juos kolekcionuoja visuomenei prieinamu būdu. Tikiuosi, kad laikui bėgant Teismų muziejus populiarės, augs ir plėsis!

Vytautas Klimas, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas

________________________________________

Teismų ekspozicijos nuostatai
________________________________________

Spaudoje

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus