lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Apeliacinis teismas areštavo „Dujotekanos“ akcininko turto už daugiau kaip 9 mln. eur

2015.12.04

Lietuvos apeliacinis teismas vakar priėmė sprendimą areštuoti Šveicarijoje gyvenančiam „Dujotekana“ akcininkui R. S. priklausantį kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, o jo nesant arba esant nepakankamai – turtines teises ir pinigines lėšas už 9 025 880,76 Eur, uždraudžiant šiuo turtu disponuoti.
 
Iš areštuotų lėšų R. S. leista atsiskaityti tik su  UAB „Dujotekana“.
 
Tokį sprendimą Teismas priėmė nustatęs, kad pirmosios instancijos teismo išvada, jog ieškovai tikėtinai nepagrindė teismui pateikto ieškinio reikalavimų, yra be pagrindo.
 
Bylos duomenys patvirtina, kad ieškovui UAB „Dujotekana“ atsiėmus ieškinį, bendraieškiai bendrovės „Dujotekana“ akcininkai palaiko ieškinio reikalavimus ir prašo bendrovės „Dujotekana“ naudai iš atsakovo R. S. priteisti negrąžintos paskolos dalį (6 806 070,42 Eur), palūkanas (2 219 810,34 Eur), procesines palūkanas, delspinigius, pripažinti negaliojančiomis paskolos sutarties tam tikras nuostatas, o patikslintu ieškiniu prašo pripažinti negaliojančiu ir 2015 m. birželio 15 d. papildomą susitarimą. Be to, ieškovai rašytiniuose paaiškinimuose nurodė, kad ir suėjus papildomu 2015 m. birželio 15 d. susitarimu nustatytam paskolos grąžinimo terminui (2015 m. spalio 1 d.), atsakovas pasiskolintos sumos bendrovei negrąžino. Ieškovų nuomone, tai patvirtina, kad R. S. nevykdo prisiimtų įsipareigojimų. Be to, atsakovas savo turtą perleidinėja tretiesiems asmenims, kas taip pat gali sukelti grėsmę galbūt palankaus ieškovams teismo sprendimo įvykdymui.
 
Todėl Apeliacinis teismas panaikino Vilniaus apygardos teismo 2015 m. birželio 1 d. nutartį ir patenkino ieškovų prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti virš 9 mln. Eur vertės atsakovo turto.
 
Primename, kad ieškovai P. V. ir V. O. kreipėsi į teismą su ieškiniu, kuriu prašė priteisti ieškovo UAB „Dujotekana“ naudai iš atsakovo R. S. 6 806 070,42 Eur skolos, pripažinti negaliojančiomis (ab initio) 2012 m. gruodžio 13 d. paskolos sutarties tam tikras nuostatas, priteisti iš atsakovo R. S. 2 219 810,34 Eur palūkanų, 5 procentų dydžio metines palūkanas ir delspinigius. Ieškovai taip pat prašė areštuoti atsakovo nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, pinigines lėšas ar turtines teises, priklausančias atsakovui ir esančias pas atsakovą arba trečiuosius asmenis, kurių vertė neviršytų 9 025 880,76 Eur sumos, uždraudžiant areštuotu turtu disponuoti. Jų nuomone, ieškinys yra pagrįstas prima facie byloje pateiktais įrodymais bei paskolos sutartimi, o grėsmė teismo sprendimo įvykdymui yra reali.
 
Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis (bylos Nr. e2-1572-117/2015) yra galutinė ir neskundžiama.    
 
Norėdami prenumeruoti Lietuvos apeliacinio teismo naujienas, apsilankykite Teismo interneto svetainėje: http://www.apeliacinis.lt. Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.
 
Kristina Petrošienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
(atstovė spaudai)
Tel. 8 70 663 230
Mob. 8 652 56655
el. p. kristina.petrosiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt
 
 

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus