lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Automobilį parduoti ketinusį vyrą nužudę jaunuoliai ilgus metus praleis nelaisvėje

2015.11.16

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien paskelbė, kad atmeta nuteistųjų Jano Bukelio ir Tomašo Tankuno apeliacinius skundus – už automobilį parduoti ketinusio vyro nužudymą, ginklų įgijimą ir laikymą, viešosios tvarkos pažeidimus vaikinai kalės atitinkamai 18 ir 17 metų. 

Janas Bukelis pirmuosius penkerius metus turės praleisti kalėjime, likusius – pataisos namuose. Kalėjime pirmus trejus metus praleis ir T. Tankunas.  

Teismo nuomone, abiejų vaikinų kaltė dėl visų jiems inkriminuotų nusikaltimų yra visiškai įrodyta, jų vaidmenys darant nusikaltimus nustatyti, o jiems paskirtos bausmės yra teisingos. Nors abu vaikinai prašė bausmes jiems švelninti, Teismas nerado argumentų tai padaryti – Teismo požiūriu, abiem jiems buvo paskirtos teisingos bausmės, atsižvelgta į visas svarbias aplinkybes, o naujų aplinkybių ar argumentų mažinti bausmes nebuvo pateikta. Teismo nuomone, civilinių ieškinių klausimai taip pat buvo išspręsti tinkamai – vyro netekusiai moteriai buvo priteista virš 41 tūkst. EUR neturtinės žalos, taip pat priteistos sumos kitiems nuo jaunuolių nukentėjusiems asmenims. Šiuos ieškinius nuteistieji turės atlyginti solidariai. 

Tiesa, Teismas savo šiandien paskelbtu nuosprendžiu iš dalies pakeitė apygardos teismo nuosprendį ir ištaisė juridinę klaidą dėl veikų kvalifikacijos. Dėl to nuteistųjų teisinė padėtis ir bausmės nepasikeitė.

Primename, kad Janas Bukelis ir Tomašas Tankunas nuteisti už tai, kad 2013 m. įsigijo ginklų, jais apšaudė gimnazijos langus, poros asmenų namus, apšaudydami pravažiuojantį automobilį sužeidė žmogų, apšaudė ir apgadino kitą automobilį, planavo grobti automobilius, žudyti jų savininkus, taip pat nužudė vyriškį, kuris ketino parduoti savo BMW automobilį. Janui Bukeliui už šiuos nusikaltimus paskirta kalėti 18, o Tomašui Tankunui – 17 metų. J. Bukelis savo kaltę pripažino, o T. Tankunas – neigė, sakydamas, kad ginklus pirko ir šaudė ne jis. Tačiau byloje įrodyta, kad J. Bukelis ir T. Tankunas veikė organizuota grupe, iš anksto suplanavę nusikalstamus veiksmus, aptarę nusikaltimų darymo eigą ir vaidmenis, T. Tankunas visur dalyvavo kartu su J. Bukeliu ir pritarė jo veiksmams. Nustačius organizuotos grupės požymius, bendrininkai prilyginami nusikaltimo vykdytojui ir atsako kaip nusikaltimo vykdytojai.

Apeliaciniame skunde T. Tankunas prašė jį išteisinti arba sumažinti jam bausmę. Janas Bukelis Teismo prašė sumažinti jam paskirtą bausmę nuo 18 iki 15 metų, nustatyti konkrečias sumas, kiek kuris nuteistasis turi sumokėti nukentėjusiajai, kurios vyras buvo nužudytas. Kitų nuteistųjų šioje byloje atžvilgiu nuosprendis nebuvo skundžiamas.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis (bylos Nr. 1A-578-165/2015) dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

Norėdami prenumeruoti Lietuvos apeliacinio teismo naujienas, apsilankykite Teismo interneto svetainėje: http://www.apeliacinis.lt. Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

Informaciją pateikė
Kristina Petrošienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
(atstovė spaudai)
tel. 8 70 663 230
mob. 8 652 56655
el. p. kristina.petrosiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus