Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Kauno apylinkės teismas atmetė I. V. ir M. V. prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme

2023.09.13

Šiandien (š. m. rugsėjo 13 d.) Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose priimta nutartis, kuria atmesti kaltinamųjų I. V. ir M. V. prašymai surengti bylos nagrinėjimą teisme.  

Primename, jog š. m. rugsėjo 1 d. Kauno apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas, kuriuo I. V. ir M. V. pripažinti kaltais dėl savo vaikų pagrobimo (Baudžiamojo kodekso 156 str. 2 d.) bei dėl pasikėsinimo neteisėtai pereiti valstybės sieną (BK 22 str. 1 d., 291 str. 1 d.).

Kaltinamųjų I. V. ir M. V. teismui paduotame prašyme, pavadintu Reikalavimu, nurodoma, kad jie reikalauja surengti bylos nagrinėjimą teisme, tačiau jokių pagrindų ir motyvų, šiam reikalavimui pagrįsti, jie nenurodo. Tuo tarpu, įstatymas numato, jog kaltinamasis turi teisę paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, kai nesutinka su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu.

Iš baudžiamosios bylos medžiagos matyti, jog abu asmenys su prokuroro kreipimusi į teisėją dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu sutiko, taip pat sutiko su siūlomos bausmės rūšimi ir dydžiu, todėl akivaizdu, kad prokurorės pasiūlytos ir teismo paskirtos bausmės buvo tinkamos. Teismui pateiktame prašyme asmenys nenurodė, kad nesutinka su bausmės paskyrimu, todėl teismas neturi įstatyminio pagrindo surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Be to, atkreiptinas dėmesys ir į tai, jog pateiktas Reikalavimas yra pasirašytas tik originaliu I. V. parašu, o M. V. pateiktame Reikalavime yra pasirašęs tik vardu, pavarde ir yra nurodęs neaiškius inicialus.

Atsižvelgiant į tai, kad piliečių I. V. ir M. V. prašyme nurodytas tik abstraktus reikalavimas surengti bylos nagrinėjimą teisme, nenurodant tokio reikalavimo įstatyme numatytų pagrindų, be to, prašymas surengti bylos nagrinėjimą teisme nėra tinkamai pasirašytas, jį atsisakytina priimti ir prašymas grąžintinas jį padavusiems asmenims.

Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama per Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Tautvilė Merkevičiūtė
Kauno apylinkės teismo pirmininko padėjėja
ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. +370 645 14033
El. paštas tautvile.merkeviciute@teismas.lt
kauno.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Rugsėjis 2023
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Sekite mus