Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Kyšį iš vairuotojo išreikalavusiam pareigūnui skirta beveik 17 tūkst. litų bauda

2014.04.09

400 litų, išreikalauti iš vairuotojo, policijos vyresnįjį patrulį džiugino neilgai – papildomos pajamos atnešė keliasdešimt kartų didesnių nuostolių. Išnagrinėjęs švenčioniškio 26 metų E. K. baudžiamąją bylą, Vilniaus apygardos teismas jį pripažino jį dėl kyšio (BK 225 str. 2 d.) ir skyrė 16,9 tūkst. litų (130 MGL dydžio) baudą.

Be to, valstybės naudai iš kaltinamojo bus išieškota 400 litų – priimto kyšio dydžio suma. Teismas jam taip pat skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – atėmė teisę trejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

Nustatyta, kad būdamas valstybės tarnautoju – Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Mobiliosios kuopos vyresniuoju patruliu, E. K. savo naudai priėmė kyšį. 2012 m. gruodžio 12-osios naktį patruliuodamas jam priskirtoje sostinės teritorijoje, sustojo prie „Litexpo“ parodų rūmų. Priėjęs prie stovinčio automobilio, iš G. A. tiesiogiai pareikalavo 400 litų kyšio už neteisėtą neveikimą vykdant įgaliojimus, t. y. už tai, kad vairuotojo nepatrauktų atsakomybėn dėl jo galbūt padaryto administracinio teisės pažeidimo – pavojingo ir chuliganiško vairavimo (ATPK 1242 str.). Maždaug po pusvalandžio, pažeidėjo ir pareigūnų automobiliams nuvažiavus prie bankomato Karoliniškėse, E. K. savo naudai iš G. A. priėmė 400 litų kyšį.

Nei teisme, nei vykstant ikiteisminiam tyrimui, E. K. savo kaltės nepripažino, tačiau ji nustatyta kitais duomenimis, kuriuos teismas pripažino tinkamais įrodymais.

„Kaltinamasis padarė sunkų nusikaltimą, veikdamas tiesiogine tyčia, jo įvykdytas nusikaltimas diskredituoja policijos darbą ir akivaizdžiai menkina pasitikėjimą ja“, – rašoma teisėjo Arūno Kisieliaus priimtame nuosprendyje.

E. K. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatęs teismas konstatavo, kad reikalauta kyšio suma nebuvo didelė, kaltinamasis yra jauno amžiaus, praeityje neteistas, charakterizuojamas teigiamai, todėl bausmės tikslai gali būti pasiekti ir netaikant pačios griežčiausios bausmės rūšies – laisvės atėmimo.

Už kyšininkavimą paskirtoji bauda, nuosprendžiui įsiteisėjus, turės būti sumokėta per du mėnesius.

Šis balandžio 7 dieną paskelbtas nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Informaciją pateikė:
Vyriausiasis specialistas Gintautas Stalnionis,
Vilniaus apygardos teismas
tel.: (8 5)  268 8068, 8 656  27 455