lt
En

Teismų pranešimai spaudai

LVAT patvirtino Konkurencijos tarybos išvadas byloje dėl degalinių kontrolės įsigijimo

2015.12.22

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) išplėstinė teisėjų kolegija 2015 m. gruodžio 17 d. nutartimi atmetė pareiškėjo uždarosios akcinės bendrovės „Lukoil Baltija“ apeliacinį skundą byloje dėl šios bendrovės įvykdyto degalinių kontrolės įsigijimo, nepranešus apie tai Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybai.

Byloje buvo ginčijamas Konkurencijos tarybos 2013 m. balandžio 18 d. nutarimas, kuriuo pripažinta, kad pareiškėjas pažeidė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo reikalavimus, kadangi įgijęs kitų trijų degalinių kontrolę, nepranešė apie tai Konkurencijos tarybai ir negavo jos leidimo vykdyti koncentraciją. Už šiuos pažeidimus uždarajai akcinei bendrovei „Lukoil Baltija“ paskirtos baudos, kurių bendra suma siekė 1 177 600 Lt.

Konkurencijos įstatymas nustato, jog apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu penkiasdešimt milijonų litų ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu penki milijonai litų. Pranešimas apie koncentraciją turi būti pateiktas Konkurencijos tarybai iki koncentracijos įgyvendinimo. Už koncentracijos, apie kurią buvo privaloma pranešti, įgyvendinimą be Konkurencijos tarybos leidimo ūkio subjektams skiriama piniginė bauda iki 10 procentų bendrųjų metinių pajamų praėjusiais ūkiniais metais.

Nagrinėtoje byloje pareiškėjas teigė, kad jis neįgyvendino koncentracijos, kaip ji yra suprantama pagal Konkurencijos įstatymą, kadangi perėmė tik pavienį turtą. Jis taip pat akcentavo, jog perimtų ginčo degalinių bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais neviršijo Konkurencijos įstatyme numatytų dydžių, kadangi iš degalinių bendrųjų pajamų turėtų būti išskaičiuojamos akcizo mokesčio dydžio sumos.

LVAT išplėstinė teisėjų kolegija pažymėjo, kad degalinės, kurių kontrolę perėmė pareiškėjas, yra nekilnojamojo ir kilnojamojo turto kompleksai, savarankiški ūkinės veiklos vienetai, todėl pareiškėjas turėjo pareigą apie numatomą jų kontrolės įsigijimą pranešti Konkurencijos tarybai bei gauti leidimą. Teismas taip pat konstatavo, kad akcizo mokesčio dydžio sumos neturėjo būti išskaičiuotos iš degalinių bendrųjų pajamų, kadangi degalines iki koncentracijos valdę ūkio subjektai nemokėjo akcizo mokesčio.

Įvertinusi byloje nustatytas aplinkybes, LVAT išplėstinė teisėjų kolegija padarė išvadą, jog Konkurencijos taryba ir pirmosios instancijos teismas pagrįstai konstatavo, kad pareiškėjui kilo pareiga pagal Konkurencijos įstatymą pranešti apie numatomą įvykdyti koncentraciją (ginčo degalinių kontrolės įgijimą) Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą. Teismo vertinimu, Konkurencijos taryba, nustatydama, kad pareiškėjas padarė pavojingą pažeidimą ir skirdama 983 500 Lt ir 194 100 Lt dydžio baudas, neviršijo savo diskrecijos. Todėl pirmosios instancijos teismo sprendimas, kuriuo pareiškėjo skundas atmestas, paliktas nepakeistas.

Daugiau informacijos yra skelbiama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo interneto svetainėje www.lvat.lt. Bylos Nr. A-1699-822-2015. Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Įvykių ir renginių kalendorius

Lapkritis 2020
P A T K P Š S
26 27 28 29 30

2020.10.30  |  10:00

31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Naujienų prenumerata

Sekite mus