lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Pradedama nagrinėti kyšininkavimo, disponavimo dopingo medžiagomis baudžiamoji byla

2021.07.22

Šiaulių apygardos teismas numato pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą dėl galimo kyšininkavimo, dopingo medžiagų gabenimo į Šiaulių tardymo izoliatorių, kurioje kaltinimai pareikšti šešiems asmenims: 37 m. N. K., 25 m.  A. K., 33 m. J. K., 32 m. N. S., 30 m. G. S. ir 28 m. D. Ž. Dalis kaltinamųjų savo kaltės neneigia, dalis per ikiteisminį tyrimą atsisakė duoti parodymus. Minėti asmenys gyvena įvairiuose šalies miestuose – Šiauliuose, Klaipėdoje, Mažeikiuose, Kretingoje.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas 2020 metais. Per ikiteisminį tyrimą, kurį atliko Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos pareigūnai, nustatyta, kad praėjusiųjų metų pradžioje viename Šiaulių mieste esančiame naktiniame klube dabar jau buvusį Šiaulių tardymo izoliatoriaus darbuotoją, kuris tuo metu ėjo šios įkalinimo įstaigos Saugumo valdymo skyriaus jaunesniojo specialisto pareigas ir buvo atsakingas už suimtųjų ir nuteistųjų pasivaikščiojimų organizavimą ir jų kontroliavimą, užkalbino pažįstamas šiaulietis ir pasiūlė jam už pinigus vienam tardymo izoliatoriuje laikomam draugui perduoti kelias dėžutes tablečių ir buteliukus su juose esančiomis dopingo medžiagomis. Pareigūnai išsiaiškino, jog buvęs statutinis valstybės tarnautojas per maždaug porą mėnesių už kyšius galėjo perduoti dopingo skysčius, kelis šimtus tablečių, mobiliojo ryšio telefonus tuo metu vienam tardymo izoliatoriuje laikytam suimtajam.

Taip pat esama duomenų, kad G. S. už kyšius galėjo mėginti perduoti dopingo medžiagų dar vienam suimtajam, tačiau to padaryti jam nepavyko, nes buvo sulaikytas pareigūnų. Lemtingąją dieną, bylos duomenimis, G. S. nuvyko į Šiaulių autobusų stotį, ten iš tarpmiestinio autobuso paėmė siuntą su dopingo medžiagomis ir 100 eurų kyšiu. Pareigūnai išsiaiškino, kad dopingo medžiagas iš Klaipėdoje gyvenančio pažįstamo nupirko kretingiškė suimtojo žmona. Moteris paruošė siuntinį vyrui ir išsiuntė į Kauną, ten prie šio siuntinio buvo pridėtas kyšis ir tada išsiųstas į Šiaulius. Per kratas suimtajam skirtas dopingas buvo rastas G. S. automobilyje.   

Bylos duomenimis, G. S. kaltinamas tuo, kad praėjusiųjų metų gegužę, tiksliai ikiteisminio tyrimo nenustatytomis dienomis, susitikęs su kaltinamuoju N. S., Šiaulių miesto centre per du kartus savo naudai tiesiogiai priėmė 170 eurų kyšį iš N. S. už mobiliojo ryšio telefonų įnešimą į Šiaulių tardymo izoliatorių ir perdavimą jų ten kalinčiam suimtajam D. Ž.  G. S. taip pat kaltinamas tuo, kad vykdydamas susitarimą su N. S., išvesdamas kalinčius asmenis į pasivaikščiojimą, įnešė į tardymo izoliatorių ir perdavė ten kalinčiam D. Ž. tris mobiliojo ryšio telefonus. Už dopingo medžiagų perdavimą suimtiesiems, bylos duomenimis, G. S. galėjo gauti dar 150 eurų kyšį.

Dėl neteisėto disponavimo dopingo medžiagomis turint tikslą jas platinti kaltinimai pareikšti visiems kaltinamiesiems, G. S. pareikšti kaltinimai ir dėl kyšininkavimo, dar dviem suimtiesiems ir vienam jų draugui kaltinimai pareikšti dėl papirkimo. G. S. ir A. K. per ikiteisminį tyrimą savo kaltę pripažino. D. Ž. ir N. K. kaltinami tuo, kad nusikaltimą padarė veikdami bendrininkų grupe.

Paskirtų teismo posėdžių datos ir laikas: spalio 8, 18, lapkričio 8, 23 ir gruodžio 6 dienoms 9.30 val.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt