lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Šiaulių apylinkės teisme - nuosprendis asmeniui, pasikėsinusiam platinti narkotikus

2014.11.25

Šiandien Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį V. B., gimusiam 1994 m., pasikėsinusiam platinti narkotines ir psichotropines medžiagas. Anksčiau kartą teistas asmuo buvo kaltinamas padaręs sunkų nusikaltimą. 
 
Teismas nustatė, kad 2012 m. gegužės mėnesį V. B. Tiesos g., Šiauliuose, už 105 Lt neteisėtai perdavė 3 plastikinius paketėlius (1,553 g) narkotinės medžiagos – kanapių. Kitą dieną tas pats asmuo Daubos g., prie Šiaulių priklausomybės ligų centro, už 80 Lt neteisėtai perdavė 2 plastikinius paketėlius (1,436 g) gelsvos spalvos miltelių, kuriuose buvo psichotropinės medžiagos – amfetamino. Tą pačią dieną V. B. Statybininkų g. už 40 Lt perdavė narkotinės medžiagos – kanapių. Kitą dieną V. B. išvyko į Jungtinę Karalystę, vėliau, grįžęs į Lietuvą, vėl nusikalto ir vėl išvyko į užsienį. Buvo paskelbta jo paieška.

Pagal Europos arešto orderį 2014 m. birželio mėnesį V. B. buvo parvežtas į Lietuvą. Jis iš dalies prisipažino kaltu. Teisme vyras tvirtino, kad anksčiau rūkydavęs žolę. Esą gal netyčia sakęs,  kad žino, kur galima nusipirkti svaigalų. Teisiamasis tvirtino, kad narkotinių ir psichotropinių medžiagų neplatinęs, o buvęs tarpininku – perdavęs narkotines ir psichotropines medžiagas. 

Lengvinanti aplinkybė – V. B. prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir dėl to nuoširdžiai gailėjosi. Sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Šiaulių apylinkės teismas, išklausęs liudytojų parodymus ir peržiūrėjęs kitą bylos medžiagą, paskelbė nuosprendį. Už pasikėsinimą platinti narkotines ir psichotropines medžiagas Šiaulių apylinkės teismas V. B. skyrė 2 m. laisvės atėmimo bausmę. Ši bausmė subendrinta su ankstesne bausme už padarytą vagystę ir skirta galutinė laisvės atėmimo bausmė - 2 m. 1 mėn. Laisvės atėmimo bausmę vyras turės atlikti pataisos namuose. V. B. turės sumokėti 7 580 Lt ekstradicijos išlaidų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo
atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
(8 41) 598 511
8 676  50 348
nijole.damule@teismas.lt