Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

UAB „UHB AGRO“ nuostoliai dėl BUAB „Arvi fertis“ teritorijoje esančių trąšų nebus atlyginti

2023.09.15

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė UAB „UHB AGRO“ apeliacinį skundą dėl apygardos teismo sprendimo civilinėje byloje, kurioje atmestas ieškovės UAB „UHB AGRO“ ieškinys atsakovams UAB „BELOR“, šios bendrovės vadovei ir antstoliui dėl žalos atlyginimo.

Ieškovė UAB „UHB AGRO“ prašė iš atsakovų solidariai priteisti patirtą 356 894,45 Eur žalą, atsiradusią po UAB „Arvi fertis“ turto arešto, apribojus disponavimą šios bendrovės teritorijoje esančiomis ieškovei priklausančiomis prekėmis (pagamintomis trąšomis) ir žaliavomis. Šias trąšas UAB „Arvi fertis“ gamino UAB „UHB AGRO“ ir saugojo savo teritorijoje pagal sutartį.

UAB „BELOR“ yra apie 3 mln. Eur skolos iš BUAB „Arvi fertis“ išieškotoja, o antstolis vykdė šios skolos išieškojimą.

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs UAB „UHB AGRO“ apeliacinį skundą, pažymėjo, kad antstolio sprendimai ieškovės teisių nepažeidė, priešingai – jis veikė bendrovės naudai ir interesais, o aplinkybę, jog UAB „UHB AGRO“ negalėjo išvežti savo turto iš UAB „Arvi fertis“ teritorijos, lėmė teismo skirtos laikinosios apsaugos priemonės.

Be to, UAB „BELOR“, atstovaujama direktorės, įgyvendino savo teisę siekti sprendimo įvykdymo bei priteistos sumos realaus išieškojimo, t. y. realizavo išieškotojos teises, kilusius ginčus dėl nuosavybės spręsdama ginčo teisenos tvarka. 

Taip pat konstatuota, kad žala, UAB „UHB AGRO“ kildinama iš fakto, kad iki šių ginčų išnagrinėjimo ji negalėjo išgabenti savo turto, priežastiniu ryšiu nėra susijusi su antstolio priimtais patvarkymais ir UAB „BELOR“ skundų teikimu bei jų atmetimu, todėl nėra pagrindo naikinti ar keisti pirmosios instancijos teismo priimto sprendimo.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis civilinėje byloje Nr. e2A-470-407/2023 įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 70) 663273, 8 675 47 477
El. paštas venta.valcackiene@apeliacinis.lt
apeliacinis.lt
Sekite mus 
www.facebook.com/Lietuvos-apeliacinis-teismas
www.facebook.com/LietuvosTeismai