lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Varėnos rajono apylinkės teisme lankėsi Valkininkų vaikų globos namų „Spengla“ auklėtiniai

Varėnos rajono apylinkės teisme lankėsi Valkininkų vaikų globos namų „Spengla“ auklėtiniai
2015.11.25

Varėnos rajono apylinkės teismas prisijungė prie Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo socialinio projekto „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais“ ir 2015 m. lapkričio 23 d. pakvietė teisme apsilankyti Valkininkų vaikų globos namų „Spengla“ auklėtinius.

Valstybės globojami vaikai turėjo galimybę susipažinti su teismo veikla, teisėjo profesija. Teisėja, laikinai einanti teismo pirmininko pareigas, Silvana Girdenienė globos įstaigos vaikams papasakojo apie teismų sistemą, pirmos instancijos teismuose nagrinėjamas bylas, teisėjo darbą, paaiškino, kokį išsilavinimą reikia įgyti, kad taptum teisėju, supažindino su posėdžių vedimo tvarka, parodė kodeksus, teisėjo skiriamuosius ženklus: mantiją ir ženklą. Vaikams buvo aprodytos patalpos, kuriose vyksta teismo posėdžiai. Vaikai aktyviai uždavinėjo klausimus ir domėjosi teismu bei teisėjo profesija.

Šio socialinio projekto tikslas – supažindinti vaikų globos namų auklėtinius su įvairių profesijų atstovų atliekamu darbu, kas padėtų jiems lengviau apsispręsti, kuo ateityje norėtų būti, suteiktų ryžto ir drąsos ruošiantis savarankiškam gyvenimui. Tad tikimės, kad šis susitikimas bent vienam valstybės globojamam vaikui suteiks ryžto ir drąsos siekti nors ir sunkios, tačiau garbingos teisininko profesijos.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Varėnos rajono apylinkės teismo
administracijos sekretorė
Živilė Akulavičiūtė
Tel. 8 310 31 770

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus