lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teismų psichologai siekia kurti vienodą ir kokybišką psichologinės pagalbos teikimo nepilnamečiams praktiką

Teismų psichologai siekia kurti vienodą ir kokybišką psichologinės pagalbos teikimo nepilnamečiams praktiką
2015.01.26

Penktadienį (sausio 23 d.) Klaipėdos apygardos teisme pasidalyti dar nedidele darbo patirtimi teismuose pirmą kartą susitiko Lietuvos apygardų teismų psichologai. Naujieji kolegos aptarė aktualias psichologinės pagalbos teikimo formas ir metodus, didelį dėmesį skyrė nepilnamečių apklausos specializuotame vaikų kambaryje specifikai, sudėtingų apklausų atvejų analizei, dalyvavimui teismo posėdžiuose, išvadų rašymo ir teikimo klausimams, susitarė dėl gairių kuriant bendrą psichologinės pagalbos teikimo teismuose sistemą.

Pasak Klaipėdos apygardos teismo pirmininko Arvydo Daugėlos, psichologų etatų įsteigimas ir aukštos kvalifikacijos specialistų įdarbinimas apygardų teismuose neabejotinai pagerins mažamečių ir nepilnamečių asmenų apklausų, atliekamų ikiteisminio tyrimo ir bylų nagrinėjimo metu, kokybę. Pastebėdamas, kad šių specialistų veikla – naujovė teismų sistemoje, tad laukia daug ir prasmingo darbo kuriant vienodą psichologinės pagalbos teikimo teismuose sistemą, teismo vadovas jiems linkėjo sklandaus bendradarbiavimo, efektyvaus darbo ir neblėstančio entuziazmo.

2014 metais Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų teismuose įsteigtomis teismo psichologo pareigybėmis siekiama užtikrinti ikiteisminiame tyrime ir teismo procese dalyvaujančių asmenų – nepilnamečių, mažamečių – kvalifikuotą apklausą, suteikti jiems tinkamą psichologinę pagalbą, įvertinti jų raidos ypatumus, psichologines, asmenybės ir raidos problemas. Teismo psichologo tikslas – apsaugoti vaiką nuo traumuojančio poveikio teismo procese ir kartu padėti teisėsaugos institucijai surinkti su byla ar įvykiu susijusią informaciją, būti kvalifikuotu tarpininku tarp vaiko (jo šeimos narių, artimųjų, atstovo) ir teisininko. Specialistas savo funkcijas atlieka teismo pirmininko ar teisėjo pavedimu, jo veiklos teritorija – ne tik apygardos teismas, bet ir konkretaus apygardos teismo veiklos teritorijoje veikiantys apylinkių teismai.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus