lt
En

Teismų sistemos naujienos

Dar daugiau atsakymų į visuomenei aktualius klausimus apie teismų veiklą – internete

2011.08.26

Siekiant užtikrinti visuomenės teisę gauti informaciją apie teismų ir teismų savivaldos institucijų bei Nacionalinės teismų administracijos (NTA) veiklą, o informaciją teikiantiems darbuotojams efektyviau naudoti savo darbo laiką, skiriamą atsakinėti į visuomenės klausimus, NTA atliko minėtų darbuotojų apklausą, kokios informacijos jų dažniausiai teiraujamasi (telefonu arba atvykus į įstaigą) ir parengė į juos apibendrintus atsakymus. Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus skelbiami NTA interneto svetainėje www.teismai.lt skyriuje Visuomenei/Klausimai.

Pasak informaciją gyventojams teikiančių darbuotojų, gyventojai vis dažniau naudojasi e. paslaugomis ir neretai pabrėžia, jog kreipiasi telefonu tik po to, kai neranda ieškomos informacijos internete. Kad informacijos skelbimas e. erdvėje yra vienas iš efektyviausių visuomenės informavimo būdų, rodo NTA 2011 m. birželio 6 – liepos 4 d. 10-yje šalies teismų (Vilniaus miesto 1-ojo, 2-ojo ir 3-iojo, visuose apygardų teismuose, Kauno miesto apylinkės teisme, Lietuvos apeliaciniame teisme ir NTA interneto svetainėje www.teismai.lt) vykdytos bandomosios Asmenų aptarnavimo teismuose kokybės vertinimo apklausos duomenys:
- 48 proc. apklaustųjų ieško ir randa informaciją teismų interneto svetainėse;
- 9 proc. – ieško, bet neranda reikiamos informacijos internete; 
- 16 proc. apklaustųjų visiškai nesinaudoja teismo interneto svetainėse teikiama informacija.
Sukūrus ir įgyvendinus apygardų, apygardų administracinių ir aukštesnės instancijos teismų veiklos viešinimui skirtą vieningos informacinės sistemos projektą (sukūrus vienodo institucinio stiliaus dizaino interneto svetaines ir sukėlus būtiną informaciją), apklausos anketa bus papildyta ir apklausa, siekiant išsiaiškinti asmenų aptarnavimo kokybę (taip pat ir informacijos teikimo kokybę) kitų metų pradžioje bus organizuota visuose teismuose.

Primintina, jog NTA interneto svetainėje gyventojai gali rasti ne tik atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, bet ir reikalingus dokumentų šablonus (skundų, pareiškimų, prašymų teismui ir t.t. formas), teismų kontaktinę ir kt. aktualią informaciją.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus