lt
En

Teismų sistemos naujienos

Darbo patirtimi dalijosi Lietuvos teisėjų bendruomenės ir Europos Komisijos atstovai

2011.09.09

Vakar Nacionalinėje teismų administracijoje vykusiame Lietuvos teisėjų bendruomenės ir Europos Komisijos (EK) atstovų susitikime buvo aptarti Europos Sąjungos (ES) teisės taikymo klausimai ES šalyse.

Teisėjai akcentavo, kad kiekvienais metais Europos Sąjungos teisės taikymas tampa vis labiau aktualus ir mūsų šalyje, todėl būtų tikslinga, jog EK paskirtų kuruojančius asmenis, galinčius prireikus pakonsultuoti konkrečiais teisės taikymo atvejais. EK atstovai tvirtino esą pasirengę geranoriškai bendradarbiauti ir dalytis patirtimi, ragino tartis ir konsultuotis įvairiais iškylančiais klausimais. Pasak EK atstovų, ypač svarbu, kad Europos šalių teismai, turintys skirtingą teisminę praktiką, daugiau bendrautų ir dalytųsi savo patirtimi taikant ES teisę.  Vienas iš tokių tarptautinio bendradarbiavimo būdų – bendrauti specialiai tiesioginiam bendravimui sukurtuose konkrečių  teisės sričių interneto tinkluose.

Susitikimo metu taip pat aptartos galimybės rengti mokymus teisėjams, kurių metu dėstyti bei pasidalyti savo šalies gerąja patirtimi būtų kviečiami tam tikros teisės srities specialistai iš kitų Europos šalių bei EK teisininkai, rengę ES teisės aktus.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus