Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Dėl pretendentų į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko pareigas

Dėl pretendentų į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko pareigas
2022.05.26

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija (toliau – PTAK) 2022 m. gegužės 16  d. posėdyje baigė atrankos į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko pareigas vykdymą ir šiandien skelbia išvadą dėl tinkamiausių pretendentų į minėtas pareigas.

Norą tapti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininku buvo išreiškę 4 pretendentai.

PTAK tinkamiausiais pripažino du: Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjus Skirgailę Žalimienę ir Gintarą Kryževičių.

PTAK sprendimus priima įvertinusi pretendentų turimas profesines žinias ir įgūdžius, duomenis apie pretendentų teisinio darbo stažą, kiekybinius ir kokybinius teisinės veiklos rodiklius, mokslinę ir pedagoginę veiklą, viešą informaciją apie pretendentus, juos charakterizuojančius dokumentus, Ekspertų pateiktas Asmeninių kompetencijų ir Vadovavimo kompetencijų vertinimo išvadas, motyvaciją užimti pareigas į kurias pretenduoja bei pokalbio metu pateiktus pretendentų atsakymus į PTAK narių klausimus.

Kurie iš atrankose dalyvavusių ir geriausiai įvertintų kandidatų bus paskirti į konkrečias pareigas, sprendžia Lietuvos Respublikos Prezidentas. Šalies vadovas teisėju gali paskirti bet kurį iš PTAK atrinktų pretendentų, taip pat galimas ir toks variantas, kai nepaskiriamas nė vienas atrinktas pretendentas. Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vertinimai Prezidento nesaisto.

Su PTAK išvadomis galite susipažinti Nacionalinės teismų administracijos interneto svetainėje https://www.teismai.lt/lt/teismu-savivalda/pretendentu-i-teisejus-atrankos-komisija/isvados/193/2020-03