Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Kolegoms iš užsienio pristatyti visuomenės informavimo apie teismų veiklą ypatumai

2010.09.07

Siekdami užmegzti ryšius su kaimynais iš Kazachstano, Kirgistano ir Tadžikistano Nacionalinės teismų administracijos atstovai vakar lankėsi Lietuvos apeliaciniame teisme, kur svečiai iš Centrinės Azijos domėjosi visuomenės informavimo apie teismų veiklą Lietuvoje ypatumais.

Visuomeninių organizacijų, žiniasklaidos ir valstybinių institucijų atstovams sveikinimo žodį tarė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Egidijus Žironas, teisinėmis žiniomis ir patirtimi dalinosi Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė. Nacionalinės teismų administracijos Tarptautinių santykių skyriuje parengtą pristatymą apie nacionalinę teismų sistemą kolegoms perdavė šio skyriaus vedėja Monika Vyšniauskienė.

„Tikrai daug dėmesio skiriame komunikacijos sričiai, daug darome, kad teismų veikla, teismų posėdžiai, bylų nagrinėjimas, kaip numato įstatymas, būtų vieši, informacija prieinama ir žurnalistams, ir paprastiems gyventojams. Žurnalistams suteikiame prieigas prie duomenų bazės LITEKO, kur galima susipažinti su teismų sprendimais ir posėdžių tvarkaraščiais. Į teismų savivaldos institucijų sudėtį įtraukiame visuomenės atstovus“, – svečiams pasakojo L. Garnelienė.

Delegacija darbinio vizito į Lietuvą atvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos kvietimu. Pagal svečiams parengtą programą, be teismų, numatyta aplankyti Vyriausiąją rinkimų komisiją, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, Generalinę prokuratūrą.

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus