Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjų taryba pataria Prezidentui atleisti Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininką

Teisėjų taryba pataria Prezidentui atleisti Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininką
2021.07.09

Šiandien į neeilinį posėdį susirinkę Teisėjų tarybos (TT) nariai vienbalsiai nusprendė patarti Lietuvos Respublikos Prezidentui iš Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pareigų savo noru atleisti Marijų Kursevičių. Gavęs TT patarimą LR Prezidentas spręs, ar atleisti šį teismo pirmininką.

TT posėdis ZOOM platformoje buvo suorganizuotas po liepos 1 d. gauto LR Prezidento dekreto, kuriuo buvo  prašoma TT patarimo dėl teismo pirmininko atleidimo. M. Kursevičius yra išreiškęs norą pasitraukti iš minėtų pareigų, tačiau nustoti teisėjauti neketina – toliau dirbs teisėju Vilniaus miesto apylinkės teisme.

Šis teismas – didžiausias pirmosios instancijos teismas tarp bendrosios kompetencijos teismų, kuriame dirba apie 100 teisėjų: teisme nustatytas 108 teisėjų skaičius, iš kurių 2020 m. pareigas realiai ėjo 93 teisėjai. Didžiausiuose Temidės rūmuose taip pat dirba beveik 100 teismo posėdžių sekretorių, tiek pat teisėjų padėjėjų, teisėjų vyresniųjų padėjėjų, teisininkų ir specialistų konsultantų.

Šiame teisme M. Kursevičius pirmininkavo nuo 2018 m., o teisėju (ir kiek vėliau teismo pirmininko pavaduotoju) dirbo dar nuo 2013 m. Iki tampdamas teisėju yra dirbęs teisėjo padėjėju Lietuvos apeliaciniame ir Aukščiausiajame teismuose (2007–2013 m.), kiek anksčiau – prokuroro padėjėju Lietuvos Respublikos generalinėje prokuratūroje (2001–2007 m.). M. Kursevičius turi Mykolo Romerio universitete įgytus teisės bakalauro ir magistro laipsnius.

Jei LR Prezidentas nuspręs atleisti Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininką,  laikinai šias pareigas eis jo pavaduotojas, o informacija apie atranką į pirmininko vietą bus skelbiama Lietuvos teismų interneto svetainėje https://www.teismai.lt/lt.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
Tel. 210 7326, 8 652 85974
el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai