Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teismų bendruomenės atstovai pradėjo diskusijas dėl Teismų veiklos tobulinimo vizijos

Teismų bendruomenės atstovai pradėjo diskusijas dėl Teismų veiklos tobulinimo vizijos
2022.06.23

Kokia turėtų būti Lietuvos teismų vizija per ateinančius metus, kokios pagrindinės kryptys ir prioritetai teismų sistemai svarbiausi? Apie visa tai birželio 21–22 d. diskutavo Teisėjų tarybos, Lietuvos Respublikos teisėjų asociacijos, Apylinkių teismų teisėjų sąjungos ir Nacionalinės teismų administracijos atstovai, susirinkę į strateginę sesija „Lietuvos teismų tobulinimo vizija“.

„Tik visi kartu galime susitarti ir nuspręsti, kuria kryptini eisime, kokius tikslus sau keliame ir kokią teismų sistemą norime matyti po kelerių metų. Ši sesija, tai jau antras žingsnis siekiant šio tikslo: visą gegužės mėnesį teismų bendruomenė ir mūsų partneriai iš kitų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų pildė klausimyną, kuriame išsakė savo nuomonę apie teismų darbą ir reikiamus pokyčius“, – teigia Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

Strateginėje sesijoje buvo pristatyti apklausos rezultatai (iš viso atsakymus pateikė beveik 900 respondentų), vyko diskusijos, kuriant teismų misiją ir viziją, buvo išgrynintos svarbiausios veiklos kryptys.

„Kitas mūsų žingsnis kuriant teismų viziją – apie ją kalbėtis su visa teismų bendruomene. Todėl jau artimiausiu metu mūsų strateginės sesijos rezultatus, išgrynintas kryptis ir klausimyno rezultatus pateiksime platesnei teismų bendruomenės diskusijai“, – pažymi Sigita Rudėnaitė.

Strateginės sesijos metu buvo identifikuotos svarbiausios veiklos kryptys, susijusios su teismų paslaugų ir procesų tobulinimu, sistemos savarankiškumo ir finansinio tvarumo užtikrinimu, žmogiškųjų išteklių stiprinimo sistemos kūrimu ir komunikacijos efektyvinimu tiek sistemos viduje, tiek išorėje.

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
tel. 8 647 17517
el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai