lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teks iš naujo spręsti, ar asociacija „Audi klubas“ gali vertinti istorines transporto priemones

2020.10.16

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) iš naujo turės spręsti, ar  palikti asociaciją „Audi klubas“ istorinių motorinių transporto priemonių asociacijų, vykdančių istorinių motorinių transporto priemonių vertinimą, sąraše. Tokį sprendimą priėmė Vilniaus apygardos administracinis teismas, atmetęs LTSA skundą.

2020 m. pradžioje Lietuvos istorinės technikos organizacijų rūmai, vienijantys 5 asociacijas, veikiančias istorinių motorinių transporto priemonių išsaugojimo srityje, kreipėsi į LTSA, prašydami išbraukti „Audi klubą“ iš istorinių motorinių transporto priemonių asociacijų, vykdančių istorinių motorinių transporto priemonių vertinimą, sąrašo, nes ši asociacija, kaip nustato teisės aktai, neturi 3 metų veiklos patirties istorinių transporto priemonių išsaugojimo srityje.

LTSA netenkinus Lietuvos istorinės technikos organizacijų rūmų prašymo, šie kreipėsi į Lietuvos administracinių ginčų komisiją. Komisija LTSA įpareigojo Lietuvos istorinės technikos organizacijų rūmų  prašymą dėl asociacijos „Audi klubas“ išbraukimo iš istorinių motorinių transporto priemonių asociacijų, vykdančių istorinių motorinių transporto priemonių vertinimą, sąrašo, svarstyti iš naujo.  

Tokį Komisijos sprendimą LTSA apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme apibrėžta istorinės motorinės transporto priemonės sąvoka. Tai – „prieš 30 metų ar anksčiau pagaminta transporto priemonė, kurios modelis nebegaminamas mažiausiai 15 metų ir kuri yra originali, tinkama eksploatuoti, bet nenaudojama kasdienėms reikmėms“. Tame pačiame įstatyme nustatyta, kad, užtikrindama eismo saugumą, Susisiekimo ministerija arba jos įgaliotos institucijos nustato transporto priemonės pripažinimo istorine motorine transporto priemone tvarką.

Tokią tvarką yra nustačiusi Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (po reorganizacijos Lietuvos transporto saugos administracija). Joje nustatyta, kad istorines motorines transporto priemones gali vertinti istorinių motorinių transporto priemonių asociacijos, kurios ne mažiau kaip trejus metus vykdo veiklą ir yra paskelbtos šios institucijos interneto svetainėje.

Kaip teigiama teismo sprendime, Lietuvos transporto saugos administracija neteisingai nustatė faktines aplinkybes, kad asociacija „Audi klubas“ vykdė įtraukimo į šį sąrašą metu istorinių motorinių transporto priemonių išsaugojimo veiklą ne mažiau kaip trejus metus, todėl nėra pagrindo naikinti Lietuvos administracinių ginčų komisijos sprendimą.

Šis teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Cituojant prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Audris Kutrevičius
Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko
padėjėjas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 5) 264 1270, mob. tel. (8612) 49869
El. paštas  audris.kutrevicius@teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Spalis 2020
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

2020.10.30  |  10:00

31 1

Naujienų prenumerata

Sekite mus