Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už automatais suvarpytą namą ir taip nužudytą jo viduje miegojusią merginą keturi vyrai siunčiami už grotų

2014.04.14

Pirmadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį M. R., E. G., M. G. D. K., kurie dalyvavo ar prisidėjo prie 2012 metais Marijampolės rajone įvykdyto žiauraus nusikaltimo – kulkomis suvarpė gyvenamąjį namą, kurio viduje buvo 6 suaugę asmenys ir du mažamečiai. Viena moteris buvo sužeista, kita – nuo pataikytos kulkos žuvo.

M. R., E. G., M. G. kaltinti tuo, kad 2012 metų birželio naktį, turėdami tikslą nužudyti G. Ž., atvyko į sodybą, esančią Marijampolės rajone, kur M. R. tyčia paleido ne mažiau 24 šūvius iš „Kalašnikov“ sistemos automato, M. G. tyčia šovė ne mažiau du kartus iš nenustatyto modelio pistoleto kulkosvaidžio į gyvenamojo namo pirmą ir antrą aukštus, taip nužudė N. N. ir nesunkiai sutrikdė V. G. sveikatą, kiti 4 name buvę suaugę asmenys ir 2 mažamečiai vaikai liko sveiki, nes kulkos jų nekliudė.

E. G. buvo kaltinamas tuo, kad jis padėjo įvykdyti M. G. ir M. R. nusikaltimą, nes juos nuvežė į nusikaltimo vietą, laukė jų automobilyje ir buvo pasirengęs išvežti M. R., M. G. iš įvykio vietos. Teismas nustatė, kad jis suprato savo veiksmus, savo vaidmenį nusikalstamoje veikloje ir savo veiksmais pritarė M. R. bei M. G. neteisėtiems veiksmams.

D. K. buvo teisiamas už tai, kad jis neteisėtai, be tam reikalingo leidimo įgijo šaunamuosius ginklus, šovinius, kuriuos laikė daugiabučio namo rūsyje, o 2012 m. birželį perdavė M. R. Šiais ginklais buvo padarytas labai sunkus nusikaltimas.

Teismas, įvertinęs visus byloje esančius įrodymus, kaltinamųjų ir liudytojų parodymus, nusprendė pripažinti šiuos asmenis kaltais. Skirdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas atsižvelgė į tai, kad nusikaltimas padarytas veikiant bendrininkų grupėje.

M. R. teismas skyrė subendrintą 10 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmę ir 3 250 Lt baudą. Bausmė buvo skiriama atsižvelgiant į tai, kad jis ne kartą teistas, į jo aktyvų vaidmenį padedant išaiškinti nusikalstamas veikas ir jas padariusius asmenis, jo prisipažinimą, tai kad turi mažametį vaiką bei į šio kaltinamojo sunkią sveikatos būklę.

M. G. skirta subendrinta 14 m., o E. G. – 12 m. laisvės atėmimo bausmės. Atsižvelgta, kad M. G. nusikalstamas veikas padarė nepraėjus nei parai, o E. G. – praėjus keliems mėnesiams po to, kai buvo paleisti iš bausmės atlikimo vietos. Visa tai rodo, jog išvadų iš savo ankstesnio elgesio jie nedaro, gyvenimo būdas nepasikeitė, o antivisuomeninės nuostatos nesumažėjo.

D. K. skirta 1 m. 1 mėn. laisvės atėmimo bausmė. Jis suimtas posėdžių salėje. Bausmė skirta atsižvelgus į tai, kad ginklai, kuriais jis neteisėtai disponavo, buvo didelės šaunamosios galios, o tai rodo ypatingai didelį veikos ir didesnį paties kaltinamojo pavojingumą. Todėl teismas mano, kad D. K. atžvilgiu bausmės tikslai gali būti pasiekti tik paskyrus realią laisvės atėmimo bausmę. Nustatant bausmės dydį atsižvelgta, kad D. K. anksčiau neteistas, vedęs, turi mažametį vaiką, dirba pagal verslo liudijimą.  
Teismas solidariai iš kaltinamųjų M. R., M. G., E. G. nukentėjusiajai priteisė 4 030 Lt turtinei žalai ir 40 000 Lt neturtinei žalai atlyginti. Taip pat Valstybinei ligonių kasai 3696,89 Lt už nukentėjusiosios V. G. gydymą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
 
Gintarė Veželytė-Putnikienė
Kauno apygardos teismo pirmininko
padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 37) 78 71 93
Mob. Tel. 8 646 93478
El. p. gintare.putnikiene@kat.lt
www.kat.lt