lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už neteisėtą naminės degtinės laikymą ir gabenimą – viešieji darbai bei automobilio konfiskavima

2021.01.20

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje E. R.  pripažintas kaltu už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir gabenimą.

Byloje nustatyta, kad 2020 m. gruodį, Klaipėdos rajono savivaldybėje E. R.  įgijo beveik 20 litrų naminių stipriųjų alkoholinių gėrimų – naminės degtinės, kuriuos neteisėtai laikė ir gabeno savo automobiliu kol jį sustabdė policijos pareigūnai.

E. R. savo kaltę pripažino visiškai ir parodė, kad naminę degtinę  įsigijęs savo reikmėms, tai yra norėdamas pasigaminti įvairių vaistinių užpilų keliems metams į priekį. Tikslo parduoti naminę degtinę neturėjo, jos niekam duoti ar vaišinti irgi neketino. Vyras dėl savo poelgio teigė besigailintis.

Teismas, išnagrinėjęs ir įvertinęs byloje esančius įrodymus, E. R. pripažino kaltu. Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad vyras anksčiau neteistas, administracine tvarka nebaustas, skolų valstybei neturi. Jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir dėl to gailėjosi. Kadangi vyras kaltu pripažino visiškai ir byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, paskirtoji bausmė jam sumažinta vienu trečdaliu.

E. R. teismas skyrė šešių mėnesių viešųjų darbų bausmę, įpareigojant neatlygintinai dirbti po 30 valandų per mėnesį visuomenės labui.

Baudžiamajame kodekse imperatyviai įtvirtinta, kad kaltininkui priklausantis konfiskuotinas turtas privalo būti konfiskuojamas visais atvejais. Pagal susiklosčiusią teismų praktiką nusikalstamos veikos priemone pripažįstamas specialiai nusikalstamai veikai daryti pritaikytas turtas arba toks turtas, be kurio panaudojimo nusikalstamos veikos padarymas būtų labai apsunkintas (pavyzdžiui, transporto priemonė, panaudota nusikaltimo dalykui gabenti, jei gabenimas be tokios priemonės būtų negalimas). Taigi, E. R. skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – automobilio konfiskavimas.

Namų gamybos stiprius alkoholinius gėrimus, paliktus saugoti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato saugykloje, baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, teismas įpareigojo sunaikinti.

Nesutikdamas su viešųjų darbų bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo, asmuo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei asmuo šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Olga Taraškienė|
Klaipėdos apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (846) 47 47 84,  (8608) 20 035
El. p. olga.sadovskaja@teismas.lt
https://klaipedos.teismai.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus