Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už prekybą poveikiu nuteisto advokato Aivaro Surblio bylą turėjusios nagrinėti teisėjų kolegijos nariams pareikšti nušalinimai

2022.06.08

Šiandien Lietuvos apeliaciniame teisme įvyko pirmasis posėdis baudžiamojoje byloje pagal prokuroro Aleksandro Kazakovo ir nuteistojo Aivaro Surblio bei jo gynėjo apeliacinius skundus dėl Panevėžio apygardos teismo 2022 m. kovo 22 d. nuosprendžio.

Pirmosios instancijos teismas advokatą A. Surblį pripažino kaltu už tai, kad jis, pasinaudodamas pažintimis ir kita tikėtina įtaka, savo naudai susitarė priimti ir priėmė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, pažadėjęs paveikti Klaipėdos apygardos teismo teisėjus, kad šie priimtų palankų sprendimą nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje. A. Surbliui už šį nusikaltimą paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Apeliaciniame skunde prokuroras prašo pakeisti pirmosios instancijos teismo nuosprendį dėl jame išdėstytų teismo išvadų neatitikties bylos aplinkybėms, o nuteistasis ir gynėjas – A. Surbliui priimti išteisinamąjį nuosprendį arba skirti švelnesnę bausmę, nei numatyta įstatyme.

Posėdžio metu prokuroras pareiškė nušalinimą visai teisėjų kolegijai – kolegijos pirmininkui teisėjui Evaldui Pašiliui, teisėjoms Virginijai Liudvinavičienei ir Jolantai Čepukėnienei, o gynėjas – tik kolegijos pirmininkui teisėjui Evaldui Pašiliui.

Apeliacinio teismo sprendimas dėl pareikštų nušalinimų bus paskelbtas 2022 m. birželio 9 d. 10 val.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel.  (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477
El. p. venta.valcackiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt
Sekite mus www.facebook.com/Lietuvos-apeliacinis-teismas
www.facebook.com/LietuvosTeismai