lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą byloje dėl laikinųjų darbuotojų algų prilyginimo nuolatiniams

2019.03.08

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2019 m. vasario 20 d. viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Manpower Lit“ ieškinį dėl darbo ginčų komisijos sprendimo panaikinimo ir atsakovų – darbuotojų reikalavimų atmetimo byloje, kurioje buvę Europos Lyčių lygybės instituto (EIGE) laikinieji darbuotojai siekė darbo užmokesčio prilyginimo nuolatinių darbuotojų gaunama darbo užmokesčiui.

Ieškovė kreipėsi į teismą su ieškiniu dėl darbo ginčo dėl teisės išnagrinėjimo teisme, nesutikdama su Vilniaus teritorinio skyriaus Darbo ginčų komisijos sprendimu, kuriuo buvo patenkinti atsakovų prašymai dėl diskriminacinio darbo užmokesčio ir nuspręsta išieškoti darbo užmokesčių skirtumus iš „Manpower Lit“.

Teismas nesutiko su ieškovo pozicija, kad EIGE nebuvo tokių pačių darbo vietų ir pareigų, kokiose dirbo atsakovai pagal laikinojo darbo sutartis. Nors atsakovai nebuvo ir negalėjo būti pripažinti pareigūnais ar tarnautojais Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygų reglamentų prasme, tačiau faktiškai jie atliko nuolat EIGE dirbančių darbuotojų darbo funkcijas. Atsakovų vykdytos užduotys, darbinės funkcijos nebuvo kokios nors ypatingai kitokios ir nebūdingos EIGE veiklai, kad jų negalima būtų priskirti nuolat EIGE dirbantiems tarnautojams ir pareigūnams. „Tai, kad trečiasis asmuo pasirinko dalies personalo įdarbinimo formą per įdarbinimo agentūrą su laikinaisiais darbuotojais, iš esmės tokiu būdu siekdamas sumažinti žmogiškųjų išteklių kaštus atitinkamose pozicijose ir išvengti ilgesnės ir sudėtingesnės nuolatinių darbuotojų, ES tarnautojų atrankos procedūros, negali būti pagrindu per laikinojo darbo sutartis įdarbintiems atsakovams mokėti ženkliai mažesnį darbo užmokestį, nei nustatytas ES tarnautojams.“ – teigiama teismo sprendime.

Teismo konstatuota, kad ieškovas, vykdydamas sutartines trečiojo asmens EIGE skelbto konkurso sąlygas, turi prisiimti jam tenkančią didžiausią atsakomybę dėl įdarbinamų laikinųjų darbuotojų nediskriminacinio darbo užmokesčio mokėjimo, laikantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 75 str. 2 d. reikalavimų.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Aušra Pocienė
Vilniaus miesto apylinkės teismo
atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Tel. (8 5) 274 0379, +370 646 12 149
https://vilniausmiesto.teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus