lt
En

Teismų sistemos naujienos

Virtualiame susitikime aptartos Nacionalinės teismų administracijos ir Lietuvos advokatūros bendradarbiavimo galimybės

Virtualiame susitikime aptartos Nacionalinės teismų administracijos ir Lietuvos advokatūros bendradarbiavimo galimybės
2020.11.23

Šiandien, lapkričio 23 dieną, Nacionalinės teismų administracijos vadovybė virtualiame susitikime su Advokatūros atstovais aptarė teismų organizuojamą veiklą, atsižvelgiant į rekomendacijas dėl COVID-19 ligos plitimo, mokymų advokatams apie teismų elektroninių paslaugų portalą vykdymo galimybes ir naudojimosi Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalu problematiką. 

Susitikime Nacionalinės teismų administracijos atstovai pristatė Teisėjų tarybos parengtas ir gautas Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių, organizuojant Lietuvos teismų darbą. Nuotoliniame susitikime buvo akcentuota, kad ekstremalios situacijos laikotarpiu teisingumo vykdymas ir bylų nagrinėjimas Lietuvos teismuose neturėtų sustoti. Šiuo metu nagrinėjamose civilinėse ir administracinėse bylose teikiama pirmenybė rašytiniam tokių bylų nagrinėjimui (esant šalių sutikimui) ir nuotoliniam formatui. Jei dėl tam tikrų objektyvių aplinkybių minėtu būdu bylų nagrinėti neįmanoma, teismai organizuoja gyvus posėdžius, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų. Baudžiamosiose bylose teismai skatinami nuotoliniu būdu atlikti atskirus procesinius veiksmus.

Nacionalinės teismų administracijos ir Lietuvos advokatūros atstovai diskutavo apie Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo funkcionalumus ir efektyviausius informacinių technologijų sprendimus.   

Be to, nuotoliniame susitikime buvo aptartas poreikis dėl mokymų advokatams apie teismų elektroninių paslaugų portalą tinkamiausio formato ir aktualiausių temų.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija

Komunikacijos skyrius

Tel. 210 7326, 8 652 85974

El. p. komunikacija@teismai.lt

www.teismai.lt

Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

 

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus