Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Indijos piliečiai buvo lengvas grobis nuo alkoholio apsvaigusiems lietuviams

2014.03.28

Trys Lietuvos Respublikos piliečiai buvo pripažinti kaltais ir nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis už dviejų Indijos piliečių užpuolimą ir jų turto pagrobimą.

Su nukentėjusiais Indijos piliečiais A. J. ir M. S. susipažinę prie vieno iš Kauno centre esančių barų ir pastebėję pastaruosius turint nemažai pinigų, kaltinamieji M. K., R. M., A. A. nusprendė juos užpulti. Vakaro eigoje, pakvietė užsieniečius kartu nueiti į dar vieną barą, su kuo šie sutiko. Indai buvo specialiai įvilioti į praėjimą tarp namų ir ten užpulti bei apiplėšti.

R. M. pargriovęs nukentėjusįjį A. J. ir įrėmęs į kaklą nenustatytą daiktą kartu su M. K. grasino nukentėjusiajam M. S., sudavė 3 smūgius kumščiais į veidą, o šiam nukritus ant žemės pagrobė turto už 930 litų, priklausančio M. S. Iš nukentėjusiojo A. J. buvo pagrobta turto už 630 litų. Šiais savo veiksmais kaltinamieji įvykdė plėšimą, t.y. nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo Kodekso 180 straipsnio 1 dalyje. Visi kaltinamieji nusikalstamą veiką įvykdė apsvaigę nuo alkoholio ir pripažino savo kaltę.

M. K., R. M., A. A. 2014 metų kovo 27 dieną priimtu Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu, pripažinti kaltais veikę bendrininkų grupėje, panaudoję fizinį smurtą ir pagrobę svetimą turtą, priklausiusį dviems Indijos piliečiams. Kaltinamieji M. K. ir A. A. buvo nuteisti 1 metų laisvės atėmimo bausmėmis, R. M – 2 metų laisvės atėmimu. Pritaikius Baudžiamojo Kodekso 75 straipsnį, M. K. dėl išnykusio teistumo bausmės vykdymas buvo atidėtas 2 metams, A. A., kuris iki šiol teistas nebuvo, bausmės vykdymas atidėtas 1 metams, o R. M. dėl neišnykusio teistumo paskirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Paulina Kuzmickaitė
Kauno apylinkės teismo atstovė
ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. nr. (8-37) 244 518
El. p. paulina.kuzmickaite@teismas.lt
www.kauno.teismas.lt