lt
En

Teismų pranešimai spaudai

 Paskelbtas nuosprendis narkotikų platinimo byloje  

2021.07.16

Šiandien Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje keturi Mažeikių miesto ir rajono gyventojai: 23 m. M. G., 23 m. A. P., 39 m. T. V. ir 21 m. A. V. kaltinami kiekvienas skirtingomis nusikalstamomis veikomis – asmens įtraukimu į prekybą narkotinėmis priemonėmis, neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimu nepilnamečiams, paskelbtas nuosprendis. Kaltinamųjų  prisipažinimą ir nuoširdų gailėjimąsi teismas pripažino jų atsakomybę lengvinančia aplinkybe.

Nustatyta, kad nusikalstamos veikos padarytos 2019 metais Mažeikių mieste. Sausio mėnesio pabaigoje kaltinamasis M. G., pasinaudodamas jauno piliečio T. R. socialinių įgūdžių stoka, vaikino pažeidžiamumu, pasiūlė jam platinti M. G. perduotas narkotines ir psichotropines medžiagas. Kai pastarasis atsisakė, M. G. ėmėsi psichologinio ir fizinio smurto – vaikinui siuntinėjo grasinamas žinutes, T. R. akivaizdoje mušė benamius asmenis, o netrukus smurtą patyrė ir pats vaikinas. Palaužtas T. R. sutiko platinti narkotines ir psichotropines medžiagas. M. G. jaunuoliui perduotas narkotines medžiagas liepė pardavinėti po 9 eurus už vieną gramą, tabletes su psichotropine medžiaga – po 6 eurus už vieną gramą. Narkotikai buvo slepiami Mažeikių mieste įvairiuose slėptuvėse, kurias M. G. nurodydavo savo užverbuotam platintojui. Narkotikus platintojas pardavė maždaug per 15 kartų, gautus apie 10000 eurų vaikinas perdavė M. G. Nustatyta, kad tokią pinigų sumą už parduotus narkotikus vaikinas surinko maždaug per tris mėnesius.

2019 metų balandžio 14 dieną M. G. tiksliai nenustatytą kiekį kanapių ir 34 vienetus tablečių su 3,94 g psichotropinės medžiagos – MDMA nugabeno į miškelį ir už akmens paslėpė. Narkotikus kitą dieną paėmė užverbuotas platintojas T. R. ir netrukus dalį jų už 34 eurus pardavė T. V. Pastarasis tą pačią dieną policijos pareigūnų buvo sulaikytas, įvykio metu kaltinamasis narkotikus išmetė ant žemės, taip mėgindamas jų atsikratyti.

M. G. taip pat kaltinamas tuo, kad dalį savo namuose laikytų narkotinių ir psichotropinių medžiagų tolimesniam platinimui perdavė kaltinamajam A. P. Pastarasis dalį psichotropinių medžiagų – 2 tabletes MDMA maždaug už 26 eurus pardavė kitam kaltinamajam – A. V. O šis 2019 metų kovo 20 dieną savo namuose psichotropikais „pavaišino“ dvi nepilnametes, nors ir žinojo, kad šios dar nėra pilnametės.  

Savo baigiamojoje kalboje valstybės kaltinimą šioje byloje palaikanti prokurorė teigė, jog visiems keturiems kaltinamiesiems inkriminuotos nusikalstamos veikos yra įrodytos liudytojų parodymais, pačių kaltinamųjų prisipažinimu, kita byloje esančia medžiaga. Prokurorė pabrėžė, jog trys kaltinamieji nusikalstamas veikas padarė būdami anksčiau teisti, teistumo neturi tik A. V. Valstybės kaltintoja teismo prašė, kad kaltinamųjų prisipažinimą, nuoširdų gailėjimąsi teismas pripažintų kaltinamųjų atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Prokurorė pabrėžė, kad kaltinamasis A. V. nusikalto pirmą kartą, savo kaltę pripažino ir pareigūnams nuosekliai papasakojo apie nusikaltimo aplinkybes. Ji teismo prašė už padarytą nusikalstamą veiką A. V. paskirti bausmę – laisvės apribojimą 2 metams. Kaltinamajam T. V. už padarytą nusikalstamą veiką prokurorė teismo prašė paskirti bausmę – 75 paras arešto. Griežčiausių bausmių paprašytą kaltinamajam A. P. – laisvės atėmimą 3 metams, ir M. G. – laisvės atėmimą 4 metams 6 mėnesiams. Visos įvardytos bausmės yra sumažintos vienu trečdaliu. Kaltinamųjų gynėjai teismo prašė įvertinti, kad jų ginamieji kaltę pripažino, papasakojo apie nusikaltimo aplinkybes. Patys kaltinamieji teismo prašė skirti švelnesnes bausmes. 

Šią bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad padarytas nusikaltimas yra įrodytas liudytojų parodymais, ekspertų pateiktomis išvadomis, kaltinamųjų prisipažinimu, kita byloje esančia medžiaga. Kaltinamųjų  prisipažinimą ir nuoširdų gailėjimąsi teismas pripažino jų atsakomybę lengvinančia aplinkybe, todėl paskirtos bausmės buvo vienu trečdaliu sumažintos. Teismas įvertino ir tai, kad M. G., A. P. ir T. V. nusikaltimus padarė būdami recidyvistais, todėl jų atsakomybę teismas pripažino sunkinančia aplinkybe. A. V. atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad nusikaltimą jis padarė būdamas apsvaigęs nu nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

Už padarytas nusikalstamas veikas teismas M. G. paskyrė galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 3 metams 6 mėnesiams. Teismo sprendimu, iš nuteistojo nukentėjusiajam vaikinui, kuris buvo užverbuotas platinti narkotikus, priteisti 6000 eurų neturtinei žalai atlyginti, o 1210 erų, kurie buvo rasti pas M. G. per kratas, konfiskuoti, šiuos pinigus teismas įvertino kaip nusikalstamos veikos rezultatą. Dar 600 eurų M. G. turės sumokėti VšĮ „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu“ advokato atstovavimo išlaidas. A. P. už padarytą nusikalstamą veiką teismas paskyrė bausmę – laisvės atėmimą 2 metams 6 mėnesiams, iš jo bus konfiskuoti iš nusikalstamos veikos įgyti 26 eurai, už advokato atstovavimą nuteistasis valstybei turės sumokėti 1214 eurų.  A. V. teismas paskyrė bausmę – laisvės apribojimą 2 metams, už advokato atstovavimą valstybei jis turės sumokėti 1430 eurų. T. V. už padarytą nusikalstamą veika  teismas paskyrė bausmę – 60 parų arešto, už advokato paslaugas valstybei nuteistasis turės sumokėti 675 eurus.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt 

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Spalis 2021
P A T K P Š S
27 28 29 30 1

2021.10.01  |  10:00

2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Sekite mus