lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už nacistinių simbolių demonstravimą viešoje vietoje paskirta bauda

2014.05.26

Kauno apylinkės teisme šiandien buvo išnagrinėta administracinio teisės pažeidimo byla, kurioje A. Š. nubaustas už nacistinių simbolių demonstravimą viešoje vietoje, t.y. pripažintas padaręs pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 18818 straipsnyje ir nubaustas 800 litų bauda.

A. Š. vienoje iš Kauno picerijų, būdamas neblaivus viešoje vietoje, buvo apsirengęs nacistinės Vokietijos uniformą su nacistinės SS ženklais. A. Š. nepripažino pažeidimo ir teigė nacistinę uniformą vilkėjęs dėl draugo teminio vakarėlio, pavadinimu ,,Karo istorija“. A. Š. paaiškinimu, uniformą išsinuomojo, o ant jos esančių simbolių nenagrinėjo ir neteikė jiems reikšmės.

Specialisto A. M. pateikti paaiškinimai bylos nagrinėjimo metu įrodė, kad antpečiai, antsiuvai apykaklės, ženklai ant rankovių, dešinėje ir kairėje pusėje, yra SS karininko uniforma. Ant rankovės kairės pusės yra antsiuvas su svastika ir nacių simboliniu ereliu ir juostelė, kuri rodo priklausomybę asmens sargybinių dalims Adolf Hitler. Ženklai yra nacistiniai, simbolika yra SS karinės struktūros. Ši organizacija uždrausta 1945 metais, kaip nusikalstama ir nacistinė ir pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, jos viešas demonstravimas ne muziejuje, yra draudžiamas.

Teismas, remdamasis byloje esančiais duomenimis, fotonuotraukomis, liudytojų parodymais bei specialisto paaiškinimais, kuriais buvo nurodyta, kad ženklai ant uniformos yra nacistiniai, simbolika yra SS karinės struktūros, veiką tinkamai kvalifikavo pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 18818 straipsnį.

A. Š. administracine tvarka anksčiau baustas nebuvo, jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, o atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinta teisės pažeidimo padarymo metu nustatytas neblaivumas.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 18818 straipsnis numato daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis, konfiskavimą. Teismas konstatavo, kad karinė uniforminė kepurė bei karinis uniforminis švarkas yra konfiskuotini ir dėl jų istorinės pažintinės vertės, specialisto prašymu, buvo perduoti Vytauto Didžiojo karo muziejui.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Paulina Kuzmickaitė
Kauno apylinkės teismo atstovė
ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. nr. (8-37) 244 518, 8 (645) 14033
El. p. paulina.kuzmickaite@teismas.lt
www.kauno.teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus