Skip to content
logo
lt
En

Nuotolinis teismo posėdis

Lietuvos teismuose sudarytos galimybės dalyvauti teismo posėdyje nuotoliniu būdu.

2021-08-27 Teisėjų Tarybos rekomendacijas dėl nuotolinių teismo posėdžių perskaityti ar atsisiųsti galite čia.

Teisės aktuose numatytais atvejais nuotoliniu būdu teismo posėdyje gali dalyvauti ieškovai, atsakovai, pareiškėjai, liudytojai, taip pat saugomi liudytojai, nukentėjusieji ir kiti proceso dalyviai. Prašymą dalyvauti teismo posėdyje nuotoliniu būdu gali pateikti proceso dalyvis arba jis gali būti organizuojamas teismo iniciatyva.

Prašymo dalyvauti teismo posėdyje nuotoliniu būdu formą galite rasti čia.

Bylą nagrinėjančiam teismui išnagrinėjus ir pritarus proceso dalyvio prašymui, teismas informuos jį apie tolimesnę posėdžio organizavimo eigą.

Nuotolinio teismo posėdžio metu proceso dalyvis turi galimybę televizoriaus ar kompiuterio ekrane tiesiogiai stebėti kitoje vietoje vykstantį teismo posėdį, atsakyti arba pateikti klausimų, pasidalinti dokumentais su kitapus ekrano esančiais proceso dalyviais. Pastariesiems nuotoliniame teismo posėdyje dalyvaujantis asmuo taip pat yra matomas ir jie turi galimybę pateikti jam klausimų, pasidalinti turimais dokumentais ar kita medžiaga.

Nuotolinis teismo posėdis gali vykti Lietuvoje ir užsienio valstybėse.

Nuotoliniai teismo posėdžiai gali būti organizuojami visuose šalies teismuose.

Nuotoliniams teismo posėdžiams skirta speciali stacionari vaizdo konferencijų įranga įdiegta Lietuvos Aukščiausiame Teisme, Lietuvos apeliaciniame teisme, Vilniaus apygardos administraciniame teisme, Lietuvos vyriausiame administraciniame teisme, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų teismuose, Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio miestų apylinkių teismuose, Kauno ir Šiaulių apylinkių teismuose bei Alytaus, Marijampolės, Kaišiadorių ir Vilkaviškio rajonų apylinkių teismuose.

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų teismuose taip pat saugoma kilnojamoji vaizdo konferencijų įranga, kuri pagal poreikį gali būti pristatyta į bet kurį apygardos teritorijoje esantį teismą ar kitą vietą, jei proceso dalyvis dėl svarbių priežasčių negali atvykti į teismo posėdį.

Lietuvos teismų teikiamos elektroninės paslaugos.

Nutolinis teismo posėdis – pigiau, saugiau, greičiau!

 

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Rugsėjis 2023
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Sekite mus