Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Regionų apygardos administraciniame teisme gautas dar vieno teisėjo pareiškimas atsakovei Lietuvos valstybei dėl žalos atlyginimo

2022.08.04

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose gautas buvusio Klaipėdos apygardos teismo teisėjo A. Ž. pareiškimas dėl valstybės veiksmais padarytos žalos atlyginimo ir neveikimo. Pareiškėjas prašo teismo priteisti iš atsakovės jam padarytą žalą, kilusią iš neteisėto valstybės neveikimo, nes nuo 2013 metų sparčiai keliant minimaliąją mėnesinę algą ir didėjant vidutiniam darbo užmokesčiui, nesant valstybėje ekonominės krizės ir sunkios padėties teisėjų atlyginimai nebuvo proporcingai didinami po jų sumažinimo 2008 metais. Pareiškėjas taip pat prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą nustatyti, ar Teisėjų darbo apmokėjimo įstatymo 3 straipsnis neprieštarauja Konstitucijos 109 straipsniui. Pasak pareiškėjo, teisėjų atlyginimų dinamika parodo, kad konstitucinį teismo ir teisėjų nepriklausomumo principo pažeidimą lėmė ne tik įstatymų leidėjo neteisėtas neveikimas, bet ir netinkamas esamas teisinis reguliavimas.

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėjas, kuriam paskirta nagrinėti ši administracinė byla, priėmė pareiškimą 2022 m. rugpjūčio 4 d. nutartimi ir įpareigojo atsakovę iki 2022 m. rugsėjo 2 d. pateikti atsiliepimą.

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Evelina Talalienė
Regionų apygardos administracinio teismo vyriausioji specialistė
Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt
https://regionu.teismai.lt/
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai