Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismo sprendimas – kelerius metus trukusio pažeidžiamo asmens išnaudojimo ir prekybos žmonėmis byloje

2022.12.02

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė sprendimą baudžiamojoje byloje, kurioje E. Baltrušaitis Vilniaus apygardos teismo 2022 m. gegužės 16 d. nuosprendžiu buvo nuteistas už prekybą žmonėmis, nes jis, žinodamas ir pasinaudodamas nukentėjusiosios priklausomybe nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, sunkia materialine padėtimi, išnaudojo ją nusikalstamoms veikoms – vagystėms – daryti. Taip pat jis nuteistas ir už disponavimą dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, turint tikslą jas platinti.

Apeliacinis teismas pirmosios instancijos teismo nuteistajam paskirtą 2 metų laisvės atėmimo bausmę už prekybą žmonėmis įvertino kaip aiškiai per švelnią, todėl ją padidino iki 6 metų. Taip pat teisėjų kolegija padidino ir už disponavimą dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, turint tikslą jas platinti, nuteistajam paskirtą 8 metų laisvės atėmimo bausmę iki 9 metų. Nuteistajam E. Baltrušaičiui už padarytus nusikaltimus paskirta galutinė subendrinta 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nuteistasis tiek prieš šių nusikaltimų padarymą, tiek po jų padarymo iš esmės pelnėsi ir pragyveno iš nusikalstamos veikos, nepaisydamas nei jam taikytų sankcijų, nei teismų pasitikėjimo. Nagrinėtoje byloje nustatyta, kad E. Baltrušaitis, būdamas pats ne kartą nuteistas už įvykdytas vagystes, ėmėsi išnaudoti ir beveik trejus metus išnaudojo vagystėms nuo narkotinių medžiagų priklausančią nukentėjusiąją.

„Tokioje situacijoje, kai asmuo nepadaro reikiamų išvadų ir nenustoja elgtis nusikalstamai, teismo skiriamos sankcijos turi griežtėti ir negali būti formalios, todėl šioje situacijoje tik laisvės atėmimo bausmė, nustatant žymų ir ne formalų jos dydį, gali būti efektyvi priemonė siekiant pakeisti asmens požiūrį į teisę ir jo elgesį ateityje“, – pabrėžė Apeliacinis teismas.

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-322-1020/2022 įsiteisėja jo priėmimo dieną, tačiau kasacine tvarka per tris mėnesius gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel.  (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477
El. p. venta.valcackiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt
Sekite mus www.facebook.com/Lietuvos-apeliacinis-teismas
www.facebook.com/LietuvosTeismai

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus