Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Atsakas į nepagrįstą kritiką

Atsakas į nepagrįstą kritiką
2020.04.30

Vakar, 2020 m. balandžio 29 d., Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcinės komisijos posėdyje Lietuvos Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovo pristatytoje 2019 m. veiklos ataskaitoje, o vėliau ir žiniasklaidoje, teismų sistema buvo įvardyta kaip viena prasčiausiai su korupcijos rizika besitvarkančių, o galbūt ir nenorinčių tvarkytis, institucijų.

Norisi tikėti, kad vakarykščiai STT vadovo pasisakymai dėl teismų antikorupcinio neveiklumo tėra emocijų padiktuotas vertinimas, vedinas ir desperatiškų bandymų pabėgti nuo šios institucijos vidaus problemų. Teismų sistemai būdingas santūrus požiūris net ir į viešai išsakomą nepagrįstą kritiką. Esame susaistyti nepriklausomumo ir nešališkumo principų, todėl negalime savo nuomonės apipinti vaizdingais pasisakymais. Negalime laisvai ir iš anksto išsakyti savo nuomonės apie STT ar kitų ikiteisminio tyrimo įstaigų atliktus tyrimus, jų pagrindą ar perspektyvas. Galime tik retoriškai klausti, ar pareiškimai apie begales sulaikytų teisėjų dėl korupcinių nusikaltimų yra patvirtinti įstatymo nustatyta tvarka priimtais procesiniais sprendimais.   

STT, pati dalyvaudama pokyčių teismų sistemoje įgyvendinimo procese, kaip niekas kitas puikiai žino, kad sprendžiamos problemos nėra tokios paprastos, jų sprendimui būtinas sisteminis požiūris, išeinantis net už teismo kaip institucijos ribų. Į šį procesą turėtų įsijungti ir kitos prie teisingumo vykdymo prisidedančios institucijos (ikiteisminio tyrimo įstaigos bei prokuratūra). Mums suprantamas noras problemas, susijusias su neišsamiai atliktais tyrimais, kartais ir panaudojant neteisėtas tyrimo priemones, permesti ant teismo pečių. Nesiekdami dirbtinio populiarumo kviečiame visus konkrečiais darbais prisidėti grąžinant mūsų visuomenės pasitikėjimą viena iš svarbiausių valdžios šakų – teismine valdžia, kuriai patikėta neeilinė misija, prireikus ginti asmenį ir nuo pačios valstybės. Tikimės, kad nepaisant nesklandumų, tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir toliau išliks konstruktyvus bei rezultatyvus.

Teisėjų tarybos pirmininkas
Algimantas Valantinas 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
Tel. 210 7326, 8 652 85974 el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt 

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Kovas 2023
P A T K P Š S
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sekite mus