Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Teisėjų taryba generalinio prokuroro prašo pateikti visą reikšmingą informaciją, susijusią su teisėjais, pripažintais specialiaisiais liudytojais

Teisėjų taryba generalinio prokuroro prašo pateikti visą reikšmingą informaciją, susijusią su teisėjais, pripažintais specialiaisiais liudytojais
2020.06.09

2020 m. birželio 1 d. Teisėjų taryba kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą, prašydama suteikti oficialią informaciją apie specialaus liudytojo statusą turinčius teisėjus bei tokio statuso suteikimo aplinkybes. Kaip jau tapo įprasta, tokią informaciją Generalinė prokuratūra pirmiau pateikė visuomenės informavimo priemonėms, o Teisėjų tarybą tokia informacija pasiekė tik šįryt.

Tačiau Generalinė prokuratūra tik informavo apie teisėjus, kuriems suteiktas specialaus liudytojo statusas, nesuteikdama jokios papildomos informacijos nei apie ikiteisminį tyrimą, kuriame teisėjai apklausti specialiaisiais liudytojais, nei kitų aplinkybių, kuriomis toks statusas jiems buvo suteiktas.

Teisėjų tarybos pirmininkas pakartotinai kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą, prašydamas skubiai suteikti visą reikšmingą informaciją dėl teisėjų, kuriems suteiktas specialaus liudytojo statusas.

Objektyvios informacijos stoka yra esminė kliūtis Teisėjų tarybai operatyviai spręsti dėl specialaus liudytojo statusą turinčių teisėjų pareigų. Tik gavusi ir įvertinusi tokią informaciją Teisėjų taryba gali inicijuoti jos kompetencijai priskirtų klausimų sprendimą bei apie priimtus sprendimus informuoti visus suinteresuotus asmenis. Nepatikrintos informacijos skelbimas būtų neatsakingas ir nesuderinamas su pamatine vertybe teisinėje valstybėje – nekaltumo prezumpcija.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinės teismų administracijos
Komunikacijos skyrius
Tel. 210 7326, 8 652 85974
el. p. komunikacija@teismai.lt 
www.teismai.lt  

Jolantos Daubaraitės nuotrauka

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus