Skip to content
logo
lt
En

Lygių galimybių liniuotė

Lietuvos teismai siekia kurti darbo aplinką, kurioje visi darbuotojai jaustųsi vertinami, gerbiami ir palaikomi, puoselėti vidinę kultūrą, kurioje neliktų vietos neapykantos kalbai, patyčioms ar užgauliojimams.

Lygių galimybių liniuotė – kas tai?

Lygių galimybių liniuotė – tai situacijos darbovietėje vertinimo įrankis, paremtas darbuotojų ir darbdavio apklausomis (anketomis). Remdamasi surinktais duomenimis, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) suteikia darbovietei įvertį dešimties balų skalėje, taip pat pateikia išsamią ataskaitą bei rekomendacijas, kaip užtikrinti lygias galimybes darbovietėje.

Liniuotė sukurta reaguojant į Lietuvos darbdavių poreikį gauti konsultacijas, kuriant lygių galimybių politiką ir (ar) veiksmų planus savo darbovietėse. Išsami situacijos analizė yra pirmas žingsnis, kuriant tikslingas ir konkrečios darbovietės kontekstui pritaikytas lygių galimybių užtikrinimo priemones.

Ką matuoja?

1) Organizacinė bendravimo kultūra (Ar esame linkę darbe pastebėti ar aptarti vieni kitus dėl lyties, amžiaus, negalios, kilmės ir kt.?)

2) Darbo santykių procesai: įdarbinimas, kvalifikacijos kėlimas, paaukštinimas, atlyginimo nustatymas, vadovavimo principai, galimybės derinti darbą ir asmeninį gyvenimą (Ar užtikrinamos lygios galimybės šiuose procesuose?)

3) Darbuotojų (ne)pritarimas įvairioms diskriminacijos formoms (Ar atpažįstame ir kaip vertiname diskriminacines situacijas darbe?)

4) Lygių galimybių politika iš darbuotojo perspektyvos (Ar darbuotojai pritaria esamai situacijai ir ko tikisi ateityje?)

Analizuojami tiek bendri visų darbuotojų rezultatai, tiek pagal šešis darbuotojų demografinius „pjūvius, t. y. lytį, amžių, kilmę, tikėjimą, negalią bei seksualinę orientaciją, išskirti rezultatai. Vertinama, kaip darbe jaučiasi skirtingos darbuotojų grupės.

Kam skirta?

Liniuotė yra skirta tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbovietėms, turinčioms 50 ir daugiau darbuotojų. Toks darbuotojų skaičius yra rekomenduojamas, nes tokio dydžio darbovietėms galioja LR darbo kodekso 26 str. prievolė priimti ir paskelbti lygių galimybių priemones. Tačiau įrankis gali būti taikomas ir mažesniuose kolektyvuose.

Daugiau informacijos galima rasti čia (https://www.lygybe.lt/lt/lygiu-galimybiu-liniuote/).

 

NACIONALINĖS TEISMŲ ADMINISTRACIJOS IR VILNIAUS APYGARDOS TEISMO LYGIŲ GALIMYBIŲ LINIUOTĖS REZULTATAI

   

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Liepa 2022
P A T K P Š S
27 28 29

2022.06.29  |  14:00

30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Sekite mus