Skip to content
logo
lt
En

D.U.K. (mediatoriams)

•  Kaip aktyvuoti mediatoriaus paskyrą LITEKO viešųjų elektroninių paslaugų posistemėje?

Mediatoriaus paskyra aktyvuojama pagal Praktinio sistemos (teisminės mediacijos procesų valdymo) vartotojo vadovo išorės vartotojams ir teismo mediatoriams 4.1 papunktį.

•  Kokius duomenis privalo atnaujinti mediatorius savo paskyroje LITEKO viešųjų elektroninių paslaugų posistemėje? Kaip keisti mediatoriaus duomenis?

Pasikeitus mediatoriaus, kuris yra teisėjas, kontaktiniams duomenims, informacijai apie esamą darbovietę ir pareigas, gyvenimo aprašymo duomenims, teisėjas privalo nedelsdamas atnaujinti duomenis LITEKO VEP mediatoriaus paskyroje ir informuoti Administraciją. Pasikeitus kitiems duomenims, teisėjas privalo nedelsdamas raštu ar elektroniniu paštu pranešti Administracijai apie duomenų pasikeitimą. Administracija, gavusi tokią informaciją, atnaujina mediatoriaus, kuris yra teisėjas, duomenis sąraše.

Atnaujinus duomenis savo paskyroje, prašome informuoti el. paštu dovile.trimbeliene@teismai.lt.

•  Ar mediatoriaus paskyroje prie kontaktinių duomenų galima įvesti tik vieną darbovietę?

Šiuo metu įdiegta sistema suteikia galimybę nurodyti tik vieną darbovietę, todėl siūlytina šioje skiltyje nurodyti pagrindinę darbovietę ir pareigas, o kitą(-as) darbovietę(-es) nurodyti savo pridedamame Gyvenimo aprašyme. 

Mediatorius savo paskyroje turi pats atnaujinti ne tik kontaktinius duomenis, bet ir Gyvenimo aprašymą. Gyvenimo aprašymas turi būti prisegamas kaip priedas. 

Be to, mediatorius turi informuoti Teisminės mediacijos komisijos sekretorę apie kontaktinių duomenų pasikeitimą, atsiunčiant el. žinutę:  dovile.trimbeliene@teismai.lt.

•  Kaip tinkamai informuoti teismą apie teisminės mediacijos pabaigą byloje?

Pranešimo apie teisminės mediacijos pabaigą teikimas (Praktinio sistemos (teisminės mediacijos procesų valdymo) vartotojo vadovo išorės vartotojams ir teismo mediatoriams 5.6.2 p.):

  1. Mediatorius įeina į savo teismo mediatoriaus paskyrą https://e.teismas.lt/lt/public/home/.
  2. Mediatorius savo paskyroje suranda bylą, kurioje vyksta teisminės mediacijos procesas.

Svarbu!!! Jeigu Jūs byloje buvote paskirtas teismo mediatoriumi, tačiau savo teismo mediatoriaus paskyroje Jūs nematote bylos, kreipkitės į teisėją, nagrinėjantį bylą, dėl duomenų suvedimo LITEKO bylos Teisminės mediacijos proceso kortelėje, t.y. teisėjas turėtų pažymėti apie Jūsų paskyrimą, t.y. mediatoriaus paskyrimas fiksuojamas spaudžiant mygtuką „Paskirti“.

   3. Bylos kortelėje mediatorius pasirenka skirtuką „Mediacija“. 

  Pateikiamos vykstančiam teisminės mediacijos procesui priklausančios skelbimų lentos.

  4. Mediatorius spaudžia mygtuką „Užbaigti TM procesą“.

  5. Atsidariusiame lange mediatorius nurodo teisminės mediacijos proceso rezultatą bei pabaigos datą ir spaudžia mygtuką „Išsaugoti ir perduoti į teismą". Po nurodymo apie teisminės mediacijos proceso pabaigą teisminės mediacijos dalyviai netenka atitinkamo proceso skelbimo lentų matomumo teisės, o duomenys apie teisminės mediacijos pabaigą automatiškai atsispindi LITEKO bylos Teisminės mediacijos proceso kortelėje bei statistikoje (tiek teismo, tiek mediatoriaus).

•  Ar mediatoriams reikia pildyti Teisminės mediacijos vertinimo anketą?

Po teisminės mediacijos pabaigos visiems LITEKO viešųjų elektroninių paslaugų posistemėje registruotiems ir teisminės mediacijos procese dalyvavusiems asmenims, taip pat ir mediatoriams, yra išsiunčiamas pranešimas su prašymu užpildyti anoniminę Teisminės mediacijos vertinimo anketą. Kadangi minėta anketa yra skirta sužinoti ginčo šalių nuomonę apie įvykusį teisminės mediacijos procesą, šios anketos mediatoriams pildyti nereikia.

• Kur rasti teismui teikiamus teisminės mediacijos dokumentų šablonus?

Atsisiųsti reikiamus dokumentų teisminei mediacijai šablonus, galite Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portale e.teismas.lt, pasirinkę skiltį DOKUMENTŲ FORMOS. Čia rasite rekomendacinio pobūdžio dokumentų šablonus, skirtus teisminei mediacijai, administracinių teisės pažeidimų, civilinėms ir administracinėms byloms. Pasirinkę tipą „Teisminė mediacija“, spauskite pliusą ir ieškokite reikiamo šablono. 

Bet kurį pasirinktą šabloną galite atsisiųsti į savo kompiuterį, paspaudę „ATSISIŲSTI DOKUMENTO ŠABLONĄ".

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Gegužė 2024
P A T K P Š S
29 30 1 2 3

2024.05.03  |  10:00

4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

2024.05.31  |  10:00

1 2

Sekite mus